Obrovský škandál otriasol spoločnosťou a už na ňom pracujú príslušné úrady. Traja muži prostredníctvom známej sociálnej siete ponúkali na predaj dve bábätká. Jedno malo dva mesiace, druhé len 20 dní. Ako informuje portál CNN, obchod s bábätkami polícia našťastie odhalila včas a podozrivých mužov zatkla.
Instagram
theindependent.com
Zarážajúci čin sa odohral v Iráne a ako prvá túto informáciu medializovala iránska tlačová agentúra ISNA, ktorá potvrdila, že úradom sa podarilo bábätká mužom odobrať včas. Okrem týchto dvoch detí malo byť do predaja zapojené aj tretie dieťa, nie je však známy jeho vek ani identita – polícia po ňom intenzívne pátra. Môže byť dobre ukryté alebo už predané. Obchod s deťmi by trom mužom vyniesol značnú sumu peňazí – jedno z bábätiek na Instagrame predávali za 8 460€ (400 000 000 iránskych rialov) a druhé za 10 580€ ( 500 000 000 iránskych rialov).
Zdroj: pixabay.com
Verejnosť sa okamžite začala pýtať, čie tieto deti sú, odkiaľ ich muži majú a prečo malé bábätká nikomu nechýbajú. Iránski novinári sa domnievajú, že podozriví muži bábätká odkúpili z chudobných rodín za približne 50-100 miliónov iránskych rialov (1 060-2 116€), čím si rodina detí finančne prilepšila a muži na tom celom v konečnom dôsledku vedeli vďaka svojmu biznisu zarobiť oveľa viac. Prípadom sa okrem polície a úradov zaoberá aj samotná sociálna sieť, ktorá po škandále tvrdí, že bude preverovať, ako mohlo k takémuto obchodovaniu dôjsť. Podľa zmluvných podmienok totiž obsah týkajúci sa násilia, nelegálnych adopcií alebo zneužívania ľudí nepovoľuje a ukladá za ne sankcie. Instagram a Facebook zároveň vyzývajú používateľov, aby akýkoľvek podozrivý príspevok, ktorý by mohol súvisieť s ilegálnou činnosťou okamžite nahlásili.

Komentáre