Krásne a teplé počasie počas uplynulého víkendu mnohých vylákalo na prechádzku či do prírody. Na prísne opatrenia vlády a polície tak v momente mnohí zabudli a vo veľkom začali vychádzať do ulíc či k vode. Víkendové slniečko však nevytiahlo von len mladých ľudí, ale aj seniorov, ktorí by si mali v čase pandémie nového koronavírusu chrániť zdravie ešte viac ako za bežných okolností. Bratislavčania však svojej imunite veria natoľko, že bez obáv využili nedeľné popoludnie na opaľovanie a kúpanie sa.

Od kúpanie ich neodradí ani povinnosť nosiť rúška
Foto: TASR

Na sociálnych sieťach sa objavili fotografie zachytené počas nedeľného popoludnia na Veľkom Draždiaku v Petržalke. Pri jazere sa nachádzalo množstvo ľudí aj napriek obmedzeniam pohybu a zákazu zhromažďovania sa. Množstvo z výletníkov nemalo na tvári rúška, no zdá sa, že nikomu z nich tento fakt neprekážal. O odporúčaných rozostupoch medzi ľuďmi by sa tiež dalo polemizovať.

ČLÁNOK POKRAČUJE POD REKLAMOU

K znepokojujúcim záberom sa oficiálne vyjadril aj policajný prezident Milan Lučanský, ktorý nezodpovedných občanov varuje pred mastnými pokutami. Dôrazne tiež žiada, aby takýmto správaním nezhoršovali situáciu, ktorá momentálne na Slovensku panuje. Preplnený Veľký Draždiak je varovným prstom pre nás všetkých. Aj napriek tomu, že slnko láka mnohých z nás a určite by sme všetci najradšej cestovali, užívali si vodu a výlety aj za hranicou nášho okresu, treba brať ohľad nielen na svoje blaho, ale v prvom rade na ochranu zdravia svojej rodiny a ostatných ľudí, ktorých môžeme takýmto prístupom ohroziť.

Komentáre

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here