Ako sa hovorí, nič nie je večné. A zdá sa, že ani Večný oheň nedokáže svietiť naveky. Toto tvrdenie do praxe aplikovala neznáma žena, ktorej sa v Rusku podarilo zahasiť večný oheň plápolajúci pri pamätníku určenom padlým vojakom vo vojnách vedených ešte za éry Sovietskeho zväzu. O incidente informovala ruská agentúra TASS. Oheň sa na tomto mieste nachádzal od roku 1957 ako spomienka na padlých vojakov, a odvtedy sa udržiaval nepretržite zapálený.
Opitá žena zahasila večný oheň v Rusku
zdroj: vesti.ru
Ako uvádzajú historické zdroje, oheň mal byť zapálený v továrni Kirov, kde sa vyrábali tanky, vojenská technika a zbrane. Po nejakom čase bol tento oheň prenesený do Petrohradu – do parku s pamätníkmi padlých vojakov. Týmto aktom sa v roku 1957 v Rusku oslávilo 40. výročie Októbrovej revolúcie. No a v roku 2020 polícia v Petrohrade zaznamenala bizarný prípad, kedy bola „večnosť“ tohto ohňa narušená. Bezpečnostná kamera pri pamätníku zachytila podguráženú ženu, ktorá sa okolo neho pohybovala a po krátkom čase doňho spadla, čím sa jej podarilo ho zahasiť. Plameň sa nachádzal len kúsok od chodníka, takže žena to k nemu naozaj nemala ďaleko, a keďže nezvládala koordinovať svoje pohyby, k nechcenému uhaseniu plameňa došlo naozaj ľahko.

 

ČLÁNOK POKRAČUJE POD REKLAMOU

Polícia sa s takýmto incidentom ešte nestretla, našťastie sa podarilo dať situáciu rýchlo do poriadku a Večný oheň sa už čoskoro opäť rozhorel. Svetové médiá sa pri tejto informácii neubránili poznámke o tom, že neexistuje žiadny problém, s ktorým by si Rusko nevedelo dať rýchlo rady. Po príchode polície sa žena na mieste činu už nenachádzala – ruská polícia sa momentálne prípadom intenzívne zaoberá a po žene bolo spustené pátranie.

Komentáre

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here