Niekto oslavuje uvoľnenia bezpečnostných opatrení, niekto koniec pôstu. Počas minulej nedele moslimovia oslavovali koniec Ramadánu, obdobia pôstu, ktorý trval jeden mesiac. Keďže moslimská viera a jej tradície sú vo veľa veciach odlišné ako tie kresťanské, nemožno sa čudovať že ich silnú vieru a posvätné rituály veľmi neovplyvnila ani pandémia koronavírusu. Tradičnú spoločnú modlitbu Eid, ktorá sa koná vždy na konci mesačného pôstu, chceli stovky moslimov absolvovať aj napriek obmedzeniam a prísnym bezpečnostným opatreniam. 

Pred Ikeou sa modlila masa ľudí
Zdroj: Boredpanda

Keďže za normálnych okolností by sa konala v moslimskom komunitnom centre alebo v mešite, čo teraz možné nebolo, museli si na modlitbu nájsť nové, dostatočne veľké priestranstvo. Mohlo by sa zdať, že oslava končiaceho sa pôstu bola ohrozená, no nakoniec sa našlo efektívne riešenie pre každého! I keď bolo trocha bizarné, svoj účel splnilo. Spoločná modlitba sa bez problémov uskutočnila vonku a s odporúčanými rozostupmi.

ČLÁNOK POKRAČUJE POD REKLAMOU
Zástup modliacich sa pred Ikeou
Zdroj: Boredpanda

Moslimovia žijúci v Nemecku modlenie nakoniec s pomocou mesta Wetzlar zorganizovali na parkovisku pred obľúbeným nákupným domom IKEA. Prítomných bolo viac ako 700 veriacich moslimov, ktorí za uskutočnenie tohto rituálu vrelo poďakovali polícii, regulačnému úradu aj obchodnému domu Ikea v nemeckom meste Wetzlar. Títo ľudia sú živým dôkazom toho, že keď sa chce, všetko sa dá!

V Nemecku sa zišli davy ľudí
Zdroj: Boredpanda

Komentáre