Bratislavské Letisko M.R.Štefánika už čoskoro spustí lety do krajín, ktoré sú obľúbenými  dovolenkovými destináciami – Grécko, Cyprus (lety od júla) a Bulharsko (už od 15. júna). Letecká spoločnosť Ryanair informovala, že už od júla plánuje obnoviť takmer 40% letov, ktoré realizoval pred vypuknutím pandémie. Lety z Bratislavského letiska začne realizovať postupne. Podľa najnovších informácií sa napríklad lety z Bratislavy do Burgasu a naspäť začnú uskutočňovať od 4. júla, a to každý piatok. Do gréckeho Solúnu to bude od 6. júla, tiež raz týždenne, a to vždy v pondelok. Podobne sú lety Ryanairu rozplánované aj na Korfu, do Atén a na Cyprus. Milovníci dovoleniek na Malte však zostanú sklamaní – lietadlá Ryanairu sa tam z Bratislavy chystajú prvýkrát letieť až na sklonku októbra.

Letiská opäť otvárajú svoje brány
Zdroj: pixabay.com

O niekoľko dní skôr ako Ryanair obnovuje svoje lety spoločnosť Wizz Air, ktorá štartuje už o päť dní letom z Bratislavy do bulharskej Sofie. Lety tam bude realizovať počas júna 3x týždenne, od júla 4x týždenne. Ku koncu júna na scénu bratislavského letiska nastúpi aj dopravca Smartwings, ktorého služby sú určené prevažne cestovateľom a cestovným kanceláriám. Lietať bude do miest v Bulharsku, na ostrovy v Grécku a na Cyprus.

ČLÁNOK POKRAČUJE POD REKLAMOU
Na letiskách budú platiť prísne opatrenia
Zdroj: pixabay.com

Aj napriek tomu, že obnovenie letiskovej dopravy považujeme za úžasnú novinku, netreba zabúdať, že hygienické opatrenia stále pretrvávajú, a že koronavírusu sme sa ešte vo svete úplne nezbavili. Spustenie civilných letov si bude vyžadovať viac trpezlivosti ako v minulosti, konkrétne nariadenia, ktoré budú na letisku v Bratislave platiť, ešte neboli zverejnené. Povinnosťou však určite bude nosenie ochranného rúška na tvári a používanie dezinfekcie. Keďže povinná karanténa po návrate zo zahraničia je už zrušená, hlavný hygienik SR radí obyvateľom, aby boli obozretní a zodpovední voči ostatným a po návrate sa izolovali, sledovali svoj zdravotný stav a nechali sa preventívne vyšetriť u lekára.

Komentáre

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here