Aktuálna cena Huawei P30 Pro 6GB/128GB Dual SIM v slovenských e-shopoch: € - € (Zdroj: Heureka.sk, )

Prázdniny, dovolenka či veľa voľného času na kamarátov. Aj takto poniektorí označili karanténu, ktorá bola Slovákom nariadená v súvislosti s opatreniami proti šíreniu vírusu COVID-19. Mnoho študentov ale ani rodičov nepochopilo jej princíp, a tak sa lyžiarske strediská, turisticky frekventované miesta či ulice mesta stali v uplynulých dňoch miestom, kde sa to hemžilo ľuďmi aj napriek výstrahám. Zdá sa ale, že tak úplne nepomohlo ani sprísnenie opatrení a príkaz na zatvorenie väčšiny obchodov, firiem a prevádzok. Polícia má opäť plné ruky práce s nedodržiavaním nariadení a porušenia karantény.

KORONAVÍRUS: POLÍCIA RIEŠI NEZODPOVEDNÝCH SLOVÁKOV, KTORÝM TERAZ HROZIA PRÍSNEJŠIE TRESTY + ZOZNAM AKTUÁLNE OTVORENÝCH…

Uverejnil používateľ Polícia Slovenskej republiky Utorok 17. marca 2020

Až 149 Slovákov sa rozhodlo nerešpektovať pokyny lekára a porušiť nariadenú a odôvodnenú karanténu. Policajný zbor Slovenskej republiky o tom informoval prostredníctvom statusu na sociálnej sieti. Všetky prípady sú v štádiu prešetrovania. V Banskej Bystrici bolo dokonca začaté trestné stíhanie vo veci šírenia nebezpečnej nákazlivej ľudskej choroby a polícia má tiež v rukách prípad, v ktorom došlo k zneužitiu linky 155. Okrem nezodpovedných občanov si muži zákona posvietili aj na prevádzky, ktoré by mali byť podľa najnovších nariadení vlády zatvorené, no neboli. K 17.03. 2020 polícia eviduje najmenej 101 prípadov, v ktorých prevádzky, akými sú bary, reštaurácie či kaviarne toto nariadenie odignorovali.

pixabay.com

Policajný zbor tiež prízvukuje obyvateľom, že mimoriadna situácia v krajine znamená zvyšovanie sankcií za porušenie predpisov. Za porušenie karantény momentálne hrozí pokuta vo výške 1650€. Do 14-dňovej karantény musia povinne ísť ľudia, ktorí sa vracajú zo zahraničia. V takomto prípade sa karanténa vzťahuje aj na rodinných príslušníkov, s ktorými tento človek príde do kontaktu.

Komentáre