Ktorý mladý človek by nevyužil šancu na získanie vodičského preukazu zadarmo, keď suma za autoškolu a získanie tohto dokladu sa na Slovensku pohybuje od 500 do 900€? Polícia SR má pre mladých zaujímavú ponuku súťaže, ktorá sa rozhodne neodmieta a určite stojí za to sa do nej zapojiť. Polícia sa v rámci vzdelávacieho projektu spojila so Slovenskou komorou výcvikových zariadení autoškôl. Princípom je zvýšenie bezpečnosti na cestách a vzdelávanie účastníkov cestnej premávky. Pre súťažiacich sú lákadlom najmä 3 vodičské kurzy zadarmo, ktoré môžu traja najlepší vyhrať.  

facebook.com//pg/policiaslovakia

Aké sú podmienky pre zapojenie sa? Zapojiť sa môžu žiaci a študenti základných a stredných škôl do 18 rokov, deadline súťaže je 12. máj 2019. Toto sú bližšie inštrukcie polície, ktorými sa pri účasti treba riadiť:

ČLÁNOK POKRAČUJE POD REKLAMOU

Žiaci do 15 rokov: SUPER CHODEC
Pošlite fotku, video alebo text akí ste super chodci na superchodec@minv.sk. 3 naj triedy vyhrajú návštevu policajtov s najrýchlejšími autami.

Žiaci od 15 rokov: HĽADÁ SA DOPRAVNÝ EXPERT
Vy hráte o 3 vodičáky a to úplne zadarmo. Napíšte esej na tému, ako by ste zlepšili dopravu vo vašej obci/meste. Posielajte na dopravnyexpert@minv.sk.

Zdroj: pixabay.com

„Chodci často ohrozujú nielen svoje, ale aj životy iných svojím nezodpovedným správaním. Preto je prevencia už u školákov veľmi dôležitá. Často sú to oni, ktorí môžu dokonca poučiť vlastných rodičov a prispieť tak k záchrane životov“ … ,,Od starších žiakov si radi vypočujeme ich nápady na zlepšenie bezpečnosti premávky tam, kde sa dennodenne pohybujú, keďže situáciu v meste alebo obci poznajú najlepšie,“ hovorí o tomto zaujímavom nápade viceprezident Policajného zboru Róbert Bozalka. Na záver policajti návrhy študentov prediskutujú a vyberú tri najlepšie, ktoré budú ocenené. Pripomienky a návrhy na zlepšenie budú použité pri zlepšení policajnej činnosti v meste či obci oceneného študenta, ktorý daný návrh vypracoval.

Komentáre

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here