Aktuálna cena Huawei P30 Pro 6GB/128GB Dual SIM v slovenských e-shopoch: € - € (Zdroj: Heureka.sk, )

Kategória Rodinný dom

V kategórii rodinný dom získala cenu Chata 3.0 v Bernolákove. Jej autormi sú Katarína Príkopská, Ivan Príkopský a Tomáš Szőke. Chata bola postavená už v roku 2005, no potrebovala rozšírenie.  

Zdroj: Katarína Príkopská

Kategória Bytové domy

Víťazom tejto kategórie je Bytový dom NIDO v Bratislave. Jeho autorom je Peter Sticzay-Gromski. Projekt charakterizujú tri štíhle veže, ktoré vo svojom strede vymedzujú dvor. Porota ocenila aj snahu o hľadanie rovnováhy pri investíciách.

Zdroj: Martin Matula

Kategória Občianske a priemyselné budovy

V tretej kategórii zvíťazil projekt Olivera Kleinerta, ktorý v Bratislave prerobil budovu strednej školy z obdobia normalizácie. Porota sa zhodla na tom, že príbeh premeny školy „socialistického“ typu je na Slovensku unikátom a mohol by byť inšpiráciou pre ďalšie renovácie takýchto budov.

Zdroj: Petra Bošanská

Kategória Fenomény architektúry

Ark-shelter je architektonické dielo, ktoré vytvorili Martin Mikovčák a Michiel De Backer. Tento zaujímavý a jedinečný projekt získal cenu v kategórii Fenomény architektúry.

Zdroj: Martin Túma

Kategória Interiér

Chata na Donovaloch, ktorej autorkou je Jana Štofan Styková, získala ocenenie v piatej kategórii. Chata bola pôvodne postavená v 70. rokoch minulého storočia. Po jej rekonštrukcii sa najvýraznejším prvkom stala hliníková fasáda so zelenými dverami a terasa z červeného smreku.

Zdroj: Miro Pochyba

Kategória Exteriér

Víťazným dielom sa stal Nový park v Leopoldove. Spoločne ho vytvorili Jakub Kopec, Klára Zahradníčková a Tomáš Džadoň. Projekt podľa poroty dokazuje aj to, že aj verejný priestor dokáže byť originálny.  

Zdroj: Jakub Kopec

 

Komentáre