Aktuálna cena Huawei P30 Pro 6GB/128GB Dual SIM v slovenských e-shopoch: € - € (Zdroj: Heureka.sk, )

Tenký dom, ktorý meria asi 60 centimetrov v jeho najužšom bode a asi 4 metre v jeho najširšom bode, sa v arabčine nazýva Al Ba’sa. Podľa príbehu, známeho pre miestnych obyvateľov, bol dom postavený v 50. rokoch 20. storočia ako následok sporu medzi dvoma bratmi.

Zdroj: Boredpanda

Bratia zdedili pozemok po svojom otcovi, no nevedeli sa dohodnúť na tom, čo tam postavia. Problém sa zhoršil, keď bola jedna časť pôdy odrezaná rôznymi projektmi mestskej infraštruktúry a zanechala ju podivne tvarovanú a blízko cesty. Brat, ktorému táto podivne tvarovaná časť pozemku patrila, sa rozhodol demonštrovať svoju malichernosť a postavil tam mimoriadne úzky, ale obyvateľný dom.

Ako sa ukázalo, veľká budova bola na perfektnom mieste, aby zablokovala výhľad na more, ktoré bolo predtým ľahko viditeľné z domu jeho brata. Po výstavbe tejto budovy to bolo totiž všetko, čo mohol druhý brat vidieť zo svojho domu, čo malo za následok aj zníženie hodnoty majetku. 

Zdroj: Boredpanda

Budova, ktorá má na každom poschodí iba dva byty, slúžila veľmi dlho ako “verejný dom” a neskôr sa stala útočiskom pre rodiny utekajúce pred vojnou. V súčasnosti je budova normálne obývaná a podľa miestneho zákona je umiestnená na pozemku, ktorý je príliš malý na to, aby sa na ňom mohlo stavať, takže nemá zmysel ju odstrániť.

Komentáre