Tenký dom, ktorý meria asi 60 centimetrov v jeho najužšom bode a asi 4 metre v jeho najširšom bode, sa v arabčine nazýva Al Ba’sa. Podľa príbehu, známeho pre miestnych obyvateľov, bol dom postavený v 50. rokoch 20. storočia ako následok sporu medzi dvoma bratmi.

Zdroj: Boredpanda

Bratia zdedili pozemok po svojom otcovi, no nevedeli sa dohodnúť na tom, čo tam postavia. Problém sa zhoršil, keď bola jedna časť pôdy odrezaná rôznymi projektmi mestskej infraštruktúry a zanechala ju podivne tvarovanú a blízko cesty. Brat, ktorému táto podivne tvarovaná časť pozemku patrila, sa rozhodol demonštrovať svoju malichernosť a postavil tam mimoriadne úzky, ale obyvateľný dom.

ČLÁNOK POKRAČUJE POD REKLAMOU

Ako sa ukázalo, veľká budova bola na perfektnom mieste, aby zablokovala výhľad na more, ktoré bolo predtým ľahko viditeľné z domu jeho brata. Po výstavbe tejto budovy to bolo totiž všetko, čo mohol druhý brat vidieť zo svojho domu, čo malo za následok aj zníženie hodnoty majetku. 

Zdroj: Boredpanda

Budova, ktorá má na každom poschodí iba dva byty, slúžila veľmi dlho ako “verejný dom” a neskôr sa stala útočiskom pre rodiny utekajúce pred vojnou. V súčasnosti je budova normálne obývaná a podľa miestneho zákona je umiestnená na pozemku, ktorý je príliš malý na to, aby sa na ňom mohlo stavať, takže nemá zmysel ju odstrániť.

Komentáre

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here