Dom bol postavený renomovaným mexickým architektom Javierom Senosiainom a je dokonalým príkladom „organickej architektúry“. Tá má svoj charakter daný z prírody a zameriava sa na minimálny vplyv na životné prostredie. Zelený porast obaľuje dom takmer na všetkých miestach, a preto je na prvý pohľad dom ťažšie vidieť.

Zdroj: boredpanda.com

Mexický architekt je známy svojou záľubou v organickej architektúre. V minulosti okrem tohto zaujímavého domu postavil aj domy inšpirované tvarom hada či žraloka. On sám hovorí, že na takomto dome miluje aj to, že môže bez problémov chodiť po jeho streche.

ČLÁNOK POKRAČUJE POD REKLAMOU

Kríky a stromy v okolí vytvárajú zelené bariéry, ktoré filtrujú drsné slnečné svetlo, pomáhajú udržiavať nižšie teploty v interiéri a chránia dom pred prachom a hlukom. Trávnatá strecha zas chráni pred teplom a chladom.

Zdroj: boredpanda.com

Aj interiér tohto domu je veľmi zaujímavý a jedinečný. Steny, stropy a vstavané zariadenie sú vyrobené z ferocementu potiahnutého pastou z mramorového prášku a bieleho cementu. Vetranie uľahčuje aerodynamická forma obydlia, ktorá umožňuje voľný obeh vzduchu.

Zdroj: boredpanda.com


Komentáre