Aktuálna cena Huawei P30 Pro 6GB/128GB Dual SIM v slovenských e-shopoch: € - € (Zdroj: Heureka.sk, )

Recyklácia je teraz v móde. No zrecyklovať staré budovy a postaviť z nich nový krásny dom, to je recyklácia na inej úrovni! Architekti navrhli dom, ktorý postavili z materiálu opustených budov. Postarali sa o to, aby použité materiály pochádzali z miestnych zdrojov a využili lokálne skúsenosti stavebníkov z histórie. 

mojdom.sk

Kamene a strešné šindle, ktoré boli na výstavbu domu použité pochádzajú z opustených a zo zbúraných budov v tejto lokalite. Prešli potrebnými regeneračnými úpravami, aby opäť ožili v rámci novej stavby. Použitý materiál vytvára dialóg medzi tým, čo bolo, a tým, čo je. Stal sa spojivom medzi prítomnosťou a históriou lokality, medzi potrebami moderných rodín a lokálnym stavebným štýlom minulosti. 

www.mojdom.sk

Architekt Javier San Juan uvádza, že je to veľmi osobný projekt postavený na mieru majiteľov. Vznikol preto, aby ich prinútil spomaliť, uvoľniť sa od každodenného stresu. Je to pre nich útočisko, kde sa môžu venovať malým detailom, tešiť sa z maličkostí, vzájomnej prítomnosti a užívať si radosť z pozorovania okolitej prírody. Všetky materiály sú prírodné (kameň, vápno, železo a drevo) a ručne opracované miestnymi obyvateľmi.

mojdom.sk

Nehľadajte žiadne „hory“ nábytku. Je tu len to, čo je nevyhnutné, pohodlné a príjemné, čo neruší hlavný motív stavby. Mnoho funkcií architekti integrovali priamo do múrov: umne skryli úložné priestory i technické prvky, ktoré dom na svoje fungovanie potrebuje.

www.mojdom.sk

Komentáre