O energetickú a tepelnú účinnosť domov po celom svete je postarané už vo fáze ich výstavby. Môžu za to stavebné materiály so svojimi viac či menej dobrými tepelno izolačnými vlastnosťami. My vám však prezradíme, ako si vytvoriť v interiéri viac tepla aj bez veľkej rekonštrukcie a zásahov do stavby.

Tepelná izolácia

Izolácia vonkajšej steny je najdrahší, ale zároveň aj najefektívnejší spôsob, ako udržať miestnosť v zime teplú a v lete chladnú. Podľa odborníkov a kompletného energetického auditu môže takéto zateplenie fasády znížiť vaše náklady na vykurovanie až o 60 %.

ČLÁNOK POKRAČUJE POD REKLAMOU

Dôležité je tiež zvoliť aj vhodné materiály. Hlavnými surovinami pre takúto spoľahlivú tepelnú izoláciu sú minerálna vlna, pena alebo korkové rohože či dostatočne hrubý polystyrén. Možností je viac, záleží od toho, v akej klimatickej zóne bývate a koľko do toho investujete.

zdroj: homeimprovementreferral.com

Kvalitná podlaha

Je ďalší dôležitý prvok vašej snahy, ako vytvoriť v interiéri potrebný teplotný komfort. Výhodou je, že dnes sú moderné podlahy tak technologicky vyspelé a dokonale spracované, že už sami o sebe sú, spolu s podložkou, dobrým izolačným materiálom. Tak na to pri ich výbere myslite.

Dobre tesniace okno

Pomerne veľká časť tepla uniká cez zle tesniace okná a dvere či strechu. Preto by ste ich mali vymeniť za lepšie a kvalitnejšie. Výmena starých okien za moderné s dvojitým zasklením zvýši teplo v interiéri o niekoľko stupňov. Aby ste si ale boli istí, že je všetko tak ako má byť, na záver aplikujte na zrekonštruovaný priestor komplexné termovízne meranie, aby ste prípadné nezrovnalosti a odchýlky mohli riešiť ešte v rámci reklamácie alebo dodatočnej úpravy

Komentáre

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here