Krajina vychádzajúceho slnka sa rozhodla vyriešiť problém s ošarpanými nehnuteľnosťami a hypotékami po svojom. V snahe zachrániť, čo možno najviac majetku pred zchátraním a úplnou devastáciou sa Japonsko rozhodlo ponúknuť ľuďom svoj úplne nový program. Začali im ponúkať opustené nehnuteľnosti úplne zdarma. 

zdroj: PA

Na základe podrobného reportu sa po celom Japonsku nachádza zhruba 8 miliónov opustených alebo chátrajúcich domov, ktoré chce miestna vláda zachrániť a jednoducho ich rozdať ľuďom. Takmer štvrtina týchto domov už bola umiestnená v dražbe a aj na predaj, no bez výsledku.

ČLÁNOK POKRAČUJE POD REKLAMOU

Ako miestne úrady uvádzajú, za týmto problémom celkom určite stojí aj stárnuca populácia Japonska. Len veľmi malé percento mladých si môže dovoliť v Japonsku kúpiť celú nehnuteľnosť a častokrát je pri nehunteľnosť problém s majiteľom. Ten mohol buď zomrieť alebo jednoducho ísť na dôchodok a svoj dom nechať tak.

zdroj: PA

Ďalším z problémov pri týchto domoch je aj poverčivosť Japoncov. Tí veria, že pokiaľ v dome niekto spáchal sebevraždu, alebo jednoducho aj zomrel prirodzenou smrťou, tak nasťahovanie do takéhoto domu môže nosiť smolu.

 

 

Komentáre

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here