Záujemcom ponúka radnica v mestečku Ollalai nehnuteľnosti za 1€ pod jedinou podmienkou. Po kúpe tejto nehnuteľnosti ju noví majitelia budú musieť zrekonštruovať do 3 rokov. Podľa odhadov radnice sa tak celkové náklady na kúpu a rekonštrukciu domu vyšplhajú zhruba na 20 000€.

zdroj: ollolai.com

Celkovo má miestna radnica v ponuke zhruba 200 domov z čoho si už 3 našli svojich nových majiteľov. Podľa vyjadrení miestnych úradov je ale záujem o tieto domy enormný: „Aktuálne evidujeme a spracovávame zhruba 100 nových žiadostí z celého sveta, od Ruska až po Austráliu.“

ČLÁNOK POKRAČUJE POD REKLAMOU

Čo týmto miestne úrady sledujú? 

Starosta mestečka Ollolai dúfa, že rekonštrukcia týchto domov pomôže vytvoriť nové pracovné miesta a taktiež aj reštartuje miestnu ekonomiku. Ďalej uvádza, že mestečko Ollolai je podľa neho skvelým miestom pre všetkých, ktorí si chcú oddýchnuť od neustáleho stresu.

zdroj: ollolai.com

V tomto malebnom mestečku nachádzajúcom sa v nadmorskej výške 970 m.n.m., v súčasnosti žije zhruba 1 300 stálych obyvateľov. Ešte pred 50 rokmi však v mestečku žil ešte ich dvojnásobok. Medzi typické produkty mestečka patrí napríklad miestny ovčí syr Casu Fiore Sardo a dlhú tradíciu má aj košikárstvo.

zdroj: ollolai.com

Komentáre

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here