Materiál je základ

Kvalita obuvi sa cení najmä z hľadiska použitých materiálov pri jej výrobe. Samozrejme, že najlepšou voľbou je pravá koža, ktorá je pevná a odolná proti poškodeniu, no automaticky sa môže zvýšiť aj ich cena.

Ani pri rekonštrukcii vášho domu by ste určite nepoužili lacné náhrady, podobne by to malo teda platiť aj pri vašich nových dámskych čižmách. Tie vám vydržia oveľa viac a nie len jednu sezónu, ktorá je charakteristická náročnými podmienkami.

ČLÁNOK POKRAČUJE POD REKLAMOU
zdroj: nicepricesell.com

Správna veľkosť

Aby vám obuv dlho vydržala a nebežali ste po týždni hneď do obchodu po novú, mali by ste si už na začiatku vybrať správnu veľkosť. Tu by ste si mali uvedomiť, že nová topánka je pevná, tvrdšia a ešte nemusíte vedieť, či vám celkom vyhovuje. Preto sa odporúča, aby ste urobili aspoň niekoľko krokov v pekných dámskych lodičkách priamo v predajni. Pri internetovom nákupe ich zasa môžete jednoducho vymeniť.

Optimálna starostlivosť

Aj tá môže kvalitu a životnosť vašich topánok ovplyvniť. Zabudnite na extrémne zmeny teplôt. Ak vám obuv premokla, nedávajte ju priamo na rozohriaty radiátor. Nie je to nič prevratné, ale stále na to veľmi veľa ľudí nemyslí a potom im topánky základnú službu veľmi rýchlo prestanú plniť.

zdroj: slovenska-pozicovna.sk

Nezabudnite na to, že v pevnej šatníkovej skrini vám zaberie táto časť odevu asi najviac miesta. Oveľa lepšie ale bude, ak ich necháte niekoľko dní na voľne vetranom mieste.

Nezabudnite na ich impregnáciu a dôkladnú starostlivosť aj takýto postup sa odrazí na ich dlhej životnosti a zachovaní si pôvodných vlastností. Myslite na všetky kroky a vaša obuv vám bude slúžiť veľmi dlho.

Komentáre