Aktuálna cena Huawei P30 Pro 6GB/128GB Dual SIM v slovenských e-shopoch: € - € (Zdroj: Heureka.sk, )

Od októbra sa budú fajčiari v Rusku musieť prispôsobiť novému zákonu, ktorý zakazuje občanom fajčenie na balkóne. Ruská vláda totiž po novom nedovoľuje na balkónoch žiadnu manipuláciu s otvoreným ohňom, pod čím sa myslia práve spomínané cigarety, ale tiež aj grilovanie, opekanie, zapaľovanie sviečok alebo manipulácia so zápalkami a zapaľovačmi. Nariadenie platí pre paneláky, rodinné domy, letné sídla, chaty, internáty i hotely.

Zdroj: pixabay.com

Za nedodržanie predpisu hrozí pokuta vo výške 3-tisíc rubľov, čo je v prepočte 42€. Rusov donedávna upokojovali médiá rečami o tom, že sa ich zákon nijako nedotkne a fajčenie na balkónoch bude aj naďalej dovolené. Očividne sa však prerátali, a ruský národ sa voči zákazu búri a dožadujú sa spravodlivosti. Väčšina Rusov tvrdí, že balkóny sú súčasťou ich nehnuteľnosti, a teda na nich môžu robiť čo len chcú. Vláda by vraj nemala ľuďom zakazovať využívať ich vlastný majetok na bežné užívanie. Občania žijúci v panelákoch sú zase rozhorčení, pretože kvôli cigarete budú od októbra musieť zísť až pred hlavný vchod bytového domu, aby si mohli zapáliť. To im zaberie viac času ako len otvoriť balkónové dvere a urobiť krok na balkón.

Zdroj: pixabay.com

Dôvodom zákazu má byť sprísnenie protipožiarnych opatrení, ktoré na území Ruska zavádza Ministerstvo pre mimoriadne situácie. Na rozdiel od väčšiny Rusov, prezident Putin si nariadenie pochvaľuje. Podľa neho totiž nejde len o vec týkajúcu sa bezpečnosti občanov, ale aj ich zdravia. Ako aktívny športovec fajčenie nepodporuje a v spoločnosti fajčiarov sa necíti dobre.

Komentáre