Ruská dedina v Čukotskom autonómnom okruhu je obliehaná 56 medveďmi, ktorí sa zhromaždili na jej okraji pri opustenej základni. Jedinečné zábery obleteli celý svet. Obliehaná dedinka Ryrkaypiy je pod virtuálnym zámkom a pohyb civilistov je značne obmedzený. Dedinka má asi 800 obyvateľov.

V okolí dediny boli zrušené všetky kultúrne a spoločenské udalosti, kde by sa mohli zhromažďovať civilisti. Obyvatelia sa najviac boja o svoje deti, ktoré musia pravidelne navštevovať školu a škôlku. Štátne orgány im preto pridelili špeciálnu ochranu. Špeciálne medvedie hliadky pravidelne monitorujú polohu medvedieho stáda a zabraňujú mu sa presunúť do obývaných oblastí.

ČLÁNOK POKRAČUJE POD REKLAMOU
zdroj: Maxim Deminov / The Siberian Time

Podľa vyjadrení miestnych úradov sa medvede zoskupili pri dedine z dôvodu lovu tuleňov, ktoré tvoria dôležitú časť ich potravy. Ekológovia a miestni obyvatelia uviedli, že za takýto nezvyčajný výskyt medveďov na jednom mieste môže hlavne tenký ľad v okolí, ktorý im bráni sa presunúť na iné miesto. Oslabený ľad je výsledkom klimatických zmien a globálneho otepľovania.

Takýto nájazd medveďov môže byť vnímaný aj ako odplata za posprejovaného medveďa, o ktorom sme Vás nedávno informovali.

Komentáre

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here