Aktuálna cena Huawei P30 Pro 6GB/128GB Dual SIM v slovenských e-shopoch: € - € (Zdroj: Heureka.sk, )

Nedávno došlo v Rusku k veľmi nepríjemnému zážitku, nielen pre posádku lietadla, ale aj pre samotných cestujúcich. To, čo vyzeralo ako zo zlého filmu sa nakoniec skončilo šťastne a žiadnemu z 234 pasažierov lietadla sa nič nestalo. 

Po zrážke s kŕdľom čajok sa jeden z motorov lietadla zapálil a druhý motor sa jednoducho vypol. Napriek poruchám lietadla dvaja hlavní piloti neváhali ani sekundu a rozhodli sa núdzovo pristáť na kukuričnom poli neďaleko Moskvy.

Zdroj: Instagram

Odborníci sa zhodujú na tom, že pristánie pilotov je obdivuhodné a zaslúžia si za to naozaj veľkú pochvalu a úctu. O ich profesionalite a odhodlaní zachrániť ľudské životy svedčí aj skutočnosť, že ruský prezident Vladimir Putin im udelil tituly “Hrdinovia Ruska”.

Po úspešnom pristátí sa obidvaja piloti podieľali aj na evakuácii cestujúcich z lietadla. Cez megafón im vysvetlili, čo majú robiť a kam majú ísť. Našťastie sa všetko dobre skončilo a každý z cestujúcich sa dostal domov k svojim rodinám, za čo môžu ďakovať práve dvom odvážnym pilotom.

Zdroj: Instagram

Komentáre