Popísané zviera sa podarilo objaviť v ruskej prírode šoférovi nákladného auta, ktorý ho pomenoval Misha. Zábery pochádzajú z ruskej oblasti známej pod názvom Čukotský autonómny okruh, čo je vlastne najseverovýchodnejší cíp Ruska.

Kto a z akého dôvodu zviera takto posprejoval zatiaľ nie je známe. Fotograf zverejnených záberov najskôr uvažoval, prečo je zviera tak špinavé. Keď sa k medveďovi priblížil všimol si, že zviera nie je špinavé, ale niekto mu na pravý bok napísal T-34, čo je kódové označenie ruského tanku. 

ČLÁNOK POKRAČUJE POD REKLAMOU
zdroj: east2west

Jedna z teórii hovorí, že takéto označenie mohli na zviera nasprejovať vojaci z neďalekej vojenskej základne. Keby táto teória bola pravdivá, zostáva ešte jedna otázka. Ako? Ako sa vôbec niekomu mohlo niečo takéto podariť? Majestátne a nebezpečné zviera ako medveď biely sa predsa nenechá len tak ľahko prilákať a posprejovať.

Podľa vyjadrení miestnych biológov je situácia vážnejšia, ako si niektorí môžumyslieť. Medveďovi môže čierny nápis prekážať pri love, keďže je to práve jeho biele zafarbenie, ktoré mu umožňuje sa nenápadne priblížiť ku koristi v zasneženej krajine.

zdroj: wikipedia

Komentáre

1 komentár

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here