Určite ste aj vy zachytili, alebo čo i len prelistovali na niektorej sociálnej sieti nasledujúce video medvice a jej mláďaťa. Vo videu môžeme vidieť dvojicu medveďou, ktorá sa presúva zamrznutou ruskou divočinou. Presúvajú sa úbočí strmého svahu pokrytého snehovou pokrývkou. Všetko pokračuje bez problémov, keď sa zrazu mláďa zošmykne po svahu dole a následne sa niekoľkokrát pokúša márne vyšplhať nazad za mamou.

ČLÁNOK POKRAČUJE POD REKLAMOU

Väčšina z tohto videa boli veľmi dojemná a nejedného chytila za srdce. Pravda je však úplne niekde inde. Zamysleli ste sa nad tým, ako bolo video natočené? Tušíte správne, video bolo nakamerované dronom, ktorý aj napriek svojmu pomerne tichému chodu dokáže zvedavé zviera vyplašiť a ináč to nebolo ani v tomto prípade. Lietajúce čudo sa priblížilo k zvieratám až moc blízko, čo malo za následok vystrašenie zvierat. Tie chceli pred lietajúcim čudom čo najrýchlejšie utiecť. Medvedici sa to na prvý pokus aj podarilo, jej mláďaťu však už nie. V zúfalej snahe o útek sa zošmyklo dole do priepasti a následne malo čo robiť, aby sa dokázalo vyškriabať nazad k svojej matke.

Na túto skutočnosť upozornila biologička doktorka Jacquelyn Jill, ktorá okamžite zareagovala a vysvetlila tvorcom videa, ako aj širokej verejnosti, že za celú túto vzniknutú situáciu mohol práve dron a jeho pilot. 

Komentáre