Aktuálna cena Huawei P30 Pro 6GB/128GB Dual SIM v slovenských e-shopoch: € - € (Zdroj: Heureka.sk, )

Unikátne zábery sa podarilo zachytiť posádke ruskej jadrovej ponorky, na ktorú z ľadovej kryhy preskočil ľadový medveď, ktorý jednoducho len hľadal niečo pod zub. Celý nezvyčajný incident sa odohral v srdci Arktídy, ktorá je pre tieto majestátne zvieratá prirodzeným domovom.

Ruská ponorka triedy Delta IV sa práve nachádzala na sever od nórskych ostrovov Svalbard a Jan Mayen. Posádka sa rozhodla vynoriť sa na hladinu, aby z ponorky vyhodili vrecia z odpadom.

Krátko po vynorení ponorky dostalo všetkých 120 členov posádky jasný rozkaz zostať vo vnútri, keďže sa k ponorke priblížil obrovský ľadový medveď. Ten sa začal k ponorke pomaly približovať až nakoniec vyliezol na samotnú ponorku.

Biológovia na jeho správanie odpovedali jasne. Medveď sa pokúšal nájsť si potravu. Po pár minútach niektorí námorníci dostali povolenie vyliezť na vyvýšenú palubu a medveďa odfotografovať.

Rusko spoločne s Nórskom zdiela populáciu asi 3000 jedincov ľadových medveďov. Experti ale však varujú, že takéto znečisťovanie ekosystému ruskými plavidlami môže vážne narušiť prirodzené prostredie medveďov a následné odstraňovanie odpadu môže zabrať až sto rokov.

Komentáre