Aktuálna cena Huawei P30 Pro 6GB/128GB Dual SIM v slovenských e-shopoch: € - € (Zdroj: Heureka.sk, )

V Rusku sa toho deje skutočne veľa. Najnovšie správy informujú o výbuchu plynu vo virologickom výskumnom centre Vektor. Laboratórium sa nachádza v pomerne malom meste Koľcovo v Novosibirskej oblasti. Portál The Guardian informoval aj o skutočnosti, že sa v centre nachádzajú aj vzorky s nebezpečným vírusom eboly, kiahní alebo aj antraxu.

Podľa ruských úradov, nemalo dôjsť k nebezpečnému úniku biologických látok, ktoré by mohli mať negatívny dopad na ľudské zdravie. Túto informáciu potvrdil už aj ruský úrad pre dohľad nad kvalitou potravín a starosta mesta Koľcovo.

Pri výbuchu malo údajne dôjsť k poraneniu miestnych pracovníkov laboratória. Jeden zamestnanec mal byť hospitalizovaný v nemocnici s popáleninami tretieho stupňa. Výbuch a následná tlaková vlna rozbila všetky okná, no hasičom sa požiar podarilo rýchlo dostať pod kontrolu.

Toto centrum je jedným z 2 na svete, kde sú uchovávané vzorky pravých kiahní. Okrem toho sa na mieste nachádzali aj vzorky ďalších nebezpečných vírusov. Problémy s bezpečnosťou toto centrum nikdy nemalo, známy je len ojedinelý prípad z roku 2004, kedy sa jedna z pracovníčok omylom pichla ihlou obsahujúcou vírus eboly.

Komentáre