Podľa doposiaľ vykonaných testov, je problém tohoto objavu jeho vek, ktorý sa odhaduje na cca 225 až 250 miliónov rokov. Podľa niektorých vedcov, nie je datovanie veku tohto objavu úplne presné, pretože testy boli založené na pozostatkoch organického materiálu, ktorý sa nachádzal v okolí nájdeného „čipu“.

Nejednému odborníkovy na praveké technológie sa zastavuje rozum nad tým, že kto a ako mohol používať takýto druh technológie, ktorej vek sa odhaduje na 250 miliónov rokov? Prichádza vôbec do úvahy možnosť, že sa jedná o pozostatky starovekej vyspelej technológie? Máme čo do činenia s pozostatkami technológie, ktorý vyvinula forma vyspelej a inteligentnej civilizácie, ktorá obývala planétu Zem pre miliónmi rokov? Taktiež sa vedcom naskytá možnosť, že tento artefakt nie je milióny rokov starý, ale že pochádza od mimozemskej civilizácie. 

ČLÁNOK POKRAČUJE POD REKLAMOU

microchipmillionyear001

V týchto ohľadoch je Rusko veľmi zaujímavou krajinou, pretože v minulosti sa na jeho území našlo už nespočetné množstvo podobných artefaktov.

„Staroveký mikročip“ bol objavený v krasnodarskom regióne miestnym rybárom Viktorom Morozovom, ktorý tento nezvyčajný „úlovok“ daroval učencom z Platovovej juhoruskej štátnej polytechnickej univerzity, ktorý po mnohých testoch dospeli k záveru, že do kameňa je vytlačené podivuhodné zariadenie, ktoré až príliš pripomína moderné mikročipy.

Podľa vysvetlení niektorých skeptikov, sa nejedná o nič iné ako len o časť rastlinnej stonky, ktorá je perfektne zakonzervovaná. Iní zase tvrdia, že sa jedná o vyspelú technológiu, ktorá nemusí mať svoj pôvod na planéte Zem, s čím tu máme v skutočnosti do činenia ukážu až ďalšie testy.

kamen_s_chipom_1

Komentáre