Aktuálna cena Huawei P30 Pro 6GB/128GB Dual SIM v slovenských e-shopoch: € - € (Zdroj: Heureka.sk, )

Podľa prvotných informácii malo dôjsť k výbuchu plynu medzi 9. a 12. poschodím. Na budovs sú vybité okná a steny. Zrútená je aj konštrukcia schodiska, pričom hrozí celkový kolaps budovy. Na mieste zasahuje veľké množstvo hasičov, policajtov a záchranárov.

zdroj: Prezídium Hasičského a záchranného zboru

K výbuchu malo dôjsť tesne po 12 hodine na obed, pri čom prvotné odhady hovoria o výbuchu plynu v niektorom z bytov na 12. poschodí. Bytovka sa nachádza na sídlisku v Prešove na Mukačevskej ulici. Podľa prvotných informácii od ohlasovateľa požiaru by sa mali na mieste nachádzať aj obete, no zasahujúci hasiči túto informáciu ešte nepotvrdili.

zdroj: Prezídium Hasičského a záchranného zboru

„Podľa predbežných informácií malo k výbuchu plynu dôjsť medzi 9. a 12. poschodím, pričom je zrútená konštrukcia schodiska a hrozí celkový kolaps budovy! Nad miestom výbuchu je uväznených viacero osôb, ľudské obete sa zatiaľ nepotvrdili,“ píše Prezídium Hasičského a záchranného zboru na Facebooku.

zdroj: Polícia SR
zdroj: Polícia SR

AKTUALIZOVANÉ

„Svedkovia na mieste potvrdili, že niekoľko obyvateľov bytovky by sa malo nachádzať na streche budovy. Na miesto smeruje MUSAR tím zo Záchrannej brigády HaZZ v Žiline (Modul pátracích a záchranárskych činností stredného rozsahu v mestskom prostredí) na vyhľadávanie osôb zo závalov, ťažká technika zo Záchranných brigád HaZZ v Humennom a Žiline a štábne vozidlo HaZZ z Košíc,“ uviedlo Prezídium Hasičského a záchranného zboru na Facebooku. 

Komentáre