V americkom štáte New York sa nachádza ikonická oblasť Hamptons, ktorá predstavuje sériu plážových mestečiek roztrúsených po východnom pobreží ostrova Long Island. Táto destinácia je známa, ako veľmi vyhľadávaná a veľmi luxusná adresa tých najbohatších obyvateľov celého štátu New York.

Medzi touto skupinou luxusných nehnuteľností však nad ostatnými stále vyniká malá dedinka menom Sagaponack, v ktorej žije len 491 obyvateľov. Realitná agentúra Property Shark uvádza túto adresu, ako vôbec tú najdrahšiu v celom štáte a taktiež aj ako druhé najdrahšie miesto na život na celom území USA.

ČLÁNOK POKRAČUJE POD REKLAMOU
Zdroj: Google Maps

Táto nenápadná dedinka sa nachádza neďaleko mesta Southampton a medzi miestnymi obyvateľmi je známa ako adresa generálnych riaditeľov, bankárov a celebrít. Agentúra Property Shark uvádza, že priemerná predajná cena nehnuteľností v tejto oblasti sa pohybuje na úrovni 5,5 milióna dolárov. Podľa istého amerického prieskumu, pokiaľ sa plánujete presťahovať na túto adresu alebo kamkoľvek do oblasti Hamptons, Váš ročný príjem musí byť aspoň 853 738 dolárov.

zdroj: Google Maps

Podľa miestnych médií a realitných agentúr sa v oblasti nachádza aj mnoho krásnych pláží. Takýmto miestom je aj Sagg Main Beach, ktorá sa nechádza neďaleko dedinky Sagaponacj a je jednou z najlepších pláží v celej oblasti. Neďaleko sa tiež nachádza aj pláž Gibson Beach, ktorú New York Magazine nazval „malým kúskom Saint-Tropez“.

zdroj: Curbed, New York Magazine

V oblasti Hamptons sa taktiež nachádza aj prestížne vinárstvo Wolffer Estate Vineyard. Práve v ňom sa často stretáva aj veľké množstvo celebrít, ktoré túto oblasť časti využíva a rado si vychutná dobré víno.

zdroj: Wolffer Estate

Na tomto mieste v pobrežnej vile s výhľadom na otvorené more býval kedysi aj spevák Billy Joel. Podľa spravodajského portálu Newsday predaj umelec svoju nehnuteľnosť v roku 2014 za 19 miliónov dolárov.

zdroj: Newsday

Pohľad na celú komunitu z vtáčej perspektívy dokazuje, aké majestátne a luxusné sídla sa v tomto malom mestečku nachádzajú. Bazén v záhrade je zrejme doslova nevyhnutnosťou.

zdroj: Google Maps

Svoju vilu tu mal donedávna aj generálny riaditeľ spoločnosti Goldman Sachs – pán Lloyd Blankfein. Jeho dom sa nachádzal na ulici Paesonage Lane a denník Wall Street Journal uviedol, že sa jeho dom predal v roku 2016 za 13 miliónov dolárov.

zdroj: The Wall Street Journal

V tejto lokalite má postavené svoje luxusné sídlo aj miliardár a podnikateľ Ira Rennert. Jeho prvotriedna nehnuteľnosť zaskočí svojou rozlohou, 29 spálňami a 39 kúpeľňami. V roku 2015 mala táto obrovská nehnuteľnosť hodnotu 500 miliónov dolárov.

zdroj: Business Insider
zdroj: Business Insider

Komentáre