Amsterdam umožnil ľuďom možnosť, ktorá sa neodmieta! I keď toto mesto rozhodne nepatrí medzi tie, ktoré by si turistov museli naháňať podobnými spôsobmi, toto vyhlásenie by malo aspoň o málo zvýšiť počet ľudí, ktorí sa vyberú toto mesto navštíviť. Reč teraz nie je o registrovaných partnerstvách a homosexuálnych pároch, ale o spoločnosti Wed and Walk v Amsterdame, ktorá ponúka možnosť sobášov bežných párov, kamarátov, najlepších priateliek či úplne náhodných dvojíc, ktoré s práve spoznali pri stánku s rýchlym občerstvením.

ČLÁNOK POKRAČUJE POD REKLAMOU

Spečatenie spoločného priateľstva by sa tak mohlo po gastronómii a objavovaní kultúrnych pamiatok a histórie stať lákadlom pre turistov z okolitých krajín. Za týmto bizarným nápadom, ako sme už spomenuli, stojí spoločnosť Wed & Walk, ktorá organizuje svadobné obrady. V cene v rozmedzí 75-125€ (záleží na požiadavkách a možnostiach) budú mať klienti slávnostný svadobný obrad, požičanie svadobných šiat, možnosť výberu hudby a dokonca aj svedka, ktorý bude počas obradu prítomný. Okrem toho sa budú môcť po obrade nechať vyfotografovať na pamiatku a získajú aj certifikát, aby na tento výnimočný deň nikdy nezabudli. Je tu však malý problém.

Spoločnosť, ktorá túto službu poskytuje prízvukuje všetkým, ktorí by o takýto obrad mali záujem, že platnosť manželstva je limitovaná na jeden deň. Zároveň však dodáva, že všetko je len „akože,“ že nejde o nič oficiálne, a tak po uplynutí tejto lehoty nebude potrebné nijaké rozvodové konanie – automaticky sa z vás stanú slobodní občania, zostane vám len certifikát o tom, že ste slávnostne a pred svedkami spečatili silu svojho priateľstva, a tiež krásne fotky v svadobných šatách. A že načo to potom celé je? Niektorí berú Wed & Walk ako nácvik reálneho sobáša, pre iných falošný sobáš predstavuje recesiu a možnosť vystreliť si zo svojho okolia takmer reálnymi svadobnými fotografiami a (dočasným a v konečnom dôsledku falošným) osvedčením o uzavretí manželstva…

Komentáre

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here