Žalostný pohľad sa v utorok vyskytol turistom a obyvateľom ostrova Boa Vista na Kapverdských ostrovoch. V ranných hodinách totiž ľudia na pláži objavili veľké množstvo delfínov, ktoré na breh vyplavilo more. Keďže zvieratá sa nemali ako dostať späť do vody, trpeli na piesku a veľa ich do príchodu dobrovoľníkov a ochranárov zahynulo.

Zdroj: metro.co.uk

Prečo sa na brehu objavilo také veľké množstvo zvierat zatiaľ nie je jasné, jednou z teórií však je, že delfíny mohli byť dezorientované alebo unikali pred predátorom. Pomôcť sa im snažila stovka dobrovoľníkov tvorená z dovolenkárov, obyvateľov, aktivistov a úradníkov. Aj napriek ich snahe sú však škody na životoch zvierat obrovské. Podľa tamojších novinárov more na breh vyplavilo 200 delfínov, z ktorých približne 136 zahynulo. Mŕtve telá zvierat boli pochované, no kvôli veľkosti a hmotnosti delfínov s tým dobrovoľníkom museli pomáhať buldozéry.

ČLÁNOK POKRAČUJE POD REKLAMOU
Zdroj: metro.co.uk

Presnú príčinu smrti možno pomôžu odhaliť výsledky z laboratória – na mieste boli odobrané vzorky z tiel 50 uhynutých delfínov, ktoré by mohli pomôcť pri vyšetrení tejto prírodnej katastrofy. Ďalší výskum by na ostrove Boa Vista mal prebehnúť počas najbližšieho týždňa, kedy budú breh aj vodu skúmať veterinári.

Komentáre

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here