Aktuálna cena Huawei P30 Pro 6GB/128GB Dual SIM v slovenských e-shopoch: € - € (Zdroj: Heureka.sk, )

V lese na východe Kentucky vyčíňal strelec, nad ktorého konaním sa zastavuje rozum. Len niekoľko dní pred Vianocami totiž svetové médiá informovali o tom, že sa v tomto lese sa našlo 14 mŕtvych tiel koní, ktoré boli podľa všetkého zastrelené. O niekoľko hodín neskôr sa však počet zvieracích obetí zvýšil až na 21. Mladé, sotva ročné žriebä utrpelo smrteľnú guľku do hlavy a strelec nemal zľutovanie ani nad dvoma gravidnými kobylami – niekoľko striel priamo do brucha u nich vyvolalo najskôr potrat a potom smrť.

Zdroj: dailymail.co.uk

Na prípad ako prvý upozornil jeden z majiteľov koní, ktorý privolal políciu po tom ako zistil, že niekoľko koní zo svojho stáda našiel mŕtvych a mimo ohrady. Po policajnej obhliadke okolia a lesa boli objavené ďalšie telá koní, všetky v sebe mali rany po guľkách z pištole a boli rozmiestnené po celom území lesa. 

Zdroj: dailymail.co.uk

Brutálny čin sa momentálne vyšetruje, no dolapiť vinníka bude ťažké. Polícia preto vypísala odmenu v sume od 1 500 dolárov a viac za informácie o prípade alebo páchateľovi. Nezisková organizácia Humane Society of the United States sľubuje za informácie, ktoré pomôžu prípad vyšetriť až 5-tisíc dolárov. Telá zabitých zvierat boli rozmiestnené na celom území lesa samostatne alebo v skupinkách, podľa odborníkov je zjavné, že sa snažili pred smrťou uniknúť a bežali spoločne preč. Z tiel a ich okolia boli odobraté vzorky a veterinár bude taktiež vykonávať pitvu nájdených mŕtvych tiel i nenarodených mláďat.

Komentáre