Aktuálna cena Huawei P30 Pro 6GB/128GB Dual SIM v slovenských e-shopoch: € - € (Zdroj: Heureka.sk, )

Česká spevácka legenda Karel Gott (80) prežíva ťažké chvíle. Diagnostikovaná mu bola akútna leukémia, kvôli ktorej zrušil nejeden koncert a vystúpenie. „Pred štyrmi rokmi som podstúpil veľmi intenzívnu liečbu, ktorá viedla k úplnému vymiznutiu nádoru. Zhruba pred rokom a pol sa u mňa objavila porucha krvotvorby v podobe myelodysplastického syndrómu.”, vysvetľuje svoj zdravotný stav sám spevák.  

Spevák posledné týždne pravidelne dochádzal do nemocnice na výmenu krvi. Veľkou oporou mu v ťažkých chvíľach bola jeho manželka Ivana (43), ktorá ho do nemocnice zakaždým sprevádzala. Napriek veľkému úsiliu lekárov i samotného speváka a jeho najbližších bola ale choroba tentoraz silnejšia.

Zdroj: Instagram

I naďalej sa však nevzdáva, podstupuje ambulantnú liečbu a dochádza do nemocnice na kontroly, v rámci ktorých lekári sledujú jeho celkový zdravotný stav. Rovnako ako v roku 2015, keď mu objavili rakovinu lymfatických uzlín, sa lieči vo Všeobecnej fakultnej nemocnici v Prahe na Karlovom námestí.

„V oblasti brucha som videl len obrovskú čiernu škvrnu. Po prvej chemoterapii bola škvrna asi tretinová. Rakovina sa síce rozšírila, ale našťastie nezasiahla žiadne orgány. Lekári hovorili, že moja šanca na prežitie je deväťdesiat percent. Pevne verím, že sa uzdravím.”, popisuje spevák svoje pocity spred rokov v spojitosti s prvou rakovinou. Veríme, že sa spevákovi aj tentokrát podarí nad chorobou zvíťaziť. 

Komentáre