Pred nedávnom sme vám priniesli článok o českej kaviarni, v ktorej obsluhujú ľudia s telesným postihnutím a práca s ľuďmi na takomto mieste ich napĺňa šťastím. Podobný je aj príbeh tohto inšpiratívneho Austrálčana. Russell O’Grady, ktorý nedávno oslávil 50 rokov, je muž s Downovým syndrómom, ktorý 32 rokov pracoval ako obsluha v McDonalde.

ČLÁNOK POKRAČUJE POD REKLAMOU

Usmievavý a inšpiratívny muž robil zákazníkom miestneho McDonaldu krajší deň milým vystupovaním a srdečným úsmevom už od roku 1986, kedy v spoločnosti začal pracovať ako 18-ročný. Rýchlo sa stal obľúbeným a aj napriek hendikepu sa dokázal tešiť z každodenných maličkostí, z práce, ktorú robí a z ľudí, ktorých stretáva. Zákazníci si ho veľmi obľúbili a niektorí prevádzku navštevovali práve kvôli nemu.

V McDonalde začal pracovať ešte v čase, kedy zamestnávanie ľudí s hendikepom bolo veľmi zriedkavé. Začal zbierať pracovné skúsenosti, tvrdo na sebe pracoval a okrem obsluhy si vyskúšal aj prácu v kuchyni. Vo svojich päťdesiatich rokoch sa však Russell rozhodol so zákazníkmi rozlúčiť a McDonald po 32 krásnych rokoch opustiť – zo zdravotných dôvodov odchádza do dôchodku. Kolegovia sa s ním rozlúčili malou oslavou a poďakovali mu za jeho skvele odvedenú prácu, ktorou môže inšpirovať ostatných, či už zdravých alebo podobne hendikepovaných ľudí, aby sa nevzdávali a snažili sa robiť to, čo ich naozaj robí šťastnými. Pretože pre niekoho môže šťastie predstavovať práve prácu v McDonalde, v obklopení tých najlepších zákazníkov, akých si Russel mohol priať.

Komentáre