Spoločnosť McDonald’s pred niekoľkými mesiacmi odstránila plastové slamky zo svojich reštaurácií, a zákazníkom namiesto nich teraz ponúka ich ekologickejšiu verziu. Väčšina ľudí si uvedomila, že to nie je nič iné ako dobrá správa pre našu planétu, no našli sa aj takí ľudia, ktorí z toho neboli nadšení.

Zdroj: ladbible.com

McDonald’s sa rozhodol, že podnikne ďalšie kroky správnym smerom k riešeniu problematiky plastového odpadu a znečistenia. Od septembra odstráni v britských reštauráciách plastové viečka z McFlurry. Taktiež prestane používať jednorazový plast pre šaláty a namiesto toho siahne po lepenkových obaloch. Všetky použité obaly budú obsahovať aspoň 50% recyklovaného obsahu, na rozdiel od jednorazového plastu, ktorý sa v súčasnosti používa.

Zdroj: ladbible.com

McDonald’s povedal, že zmeny, ktoré čoskoro zavedie, znížia plastový odpad o 485 ton ročne. Z toho 383 bude pochádzať len z balenia McFlurry. Skvelé rozhodnutie, ktorým sa môžu inšpirovať aj iné spoločnosti s rýchlym občerstvením, kde je plast využívaný viac ako je únosné. Ostáva tiež veriť, že podobný krok urobia v blízkej budúcnosti aj pobočky spoločnosti McDonald’s na Slovensku. 

Komentáre