Všetci sme už aspoň raz počuli, nejaké tie horrorové historky o tom, z čoho sa vyrábajú produkty tejto slávnej fast foodovej spoločnosti, no nikdy sme nič nevedeli s určitosťou potvrdiť. Teraz sa to však už mení, pretože McDonald konečne po rokoch zverejnil ich tajný recept na veľmi populárne hranolky.

Spoločnosť sa nehambí za podivné povery a dohady, čo sa šuškajú o ich výrobnom procese. Dokonca v minulosti vytvorili aj reklamnú kampaň, kde dali jasne najavo, že ich hranolky sú vyrábané zo 100% zemiakov.

ČLÁNOK POKRAČUJE POD REKLAMOU

Teraz sme však dostali konečne prístup do jednej z ich tovární, kde sme mali možnosť vidieť na vlastné oči, ako sa vyrábajú ich špeciálne hranolky.

Spoločnosť zverejnila video, ktoré moderuje bývalý moderátor slávnej televíznej show Mythbusters, Grant Imahara, kde dostávame detailnú tour továrne Simplot, ktorá vyrába, mrazí a potom dodáva hranolky do McDonaldu

https://www.youtube.com/watch?v=el0EDgyO39w

Celý proces začína tým, že nákladné autá v továrni vyložia tony zemiakov na bežiaci pás, kde sú zemiaky ošúpané, umyté a smerujú do vysokotlakovej trubice, ktorá ich vystrelí rýchlosťou okolo 100 km/h na ostré nože, ktoré nakrájajú zemiaky do ich slávnej podoby.

Následne na to, sú hranolky pokryté cukrom. Znie to síce divne, ale údajne tento postup zaručuje to, že hranolky majú stabilne tú istú farbu, nezávisle na to o akú várku zemiakov sa jedná, alebo v akom ročnom období sa celý proces nachádza.

 

V nasledujúcom procese sú hranolky zabalené v sodíku kyseliny pyrofosfátovej. (Čo zabraňuje ich zošednutiu potom, čo sú na pobočkách rozmrazené.) Hranolky sú následne patrične čiastočne osmažené a následne rýchlo zamrazené.

Na konci celého procesu sú hranolky konečne finálne zabalené a pripravené na odoslanie do reštaurácii McDonalds naprieč celým svetom, kde je celý proces prípravy dokončený a sú podávené finálnemu zákazníkovi.

qq_whatsinside_fries_f

 

Komentáre