Buďme k sebe úprimní. Každý z nás si aspoň jedenkrát vystrelil z veganstva alebo človeka, ktorý túto diétu dodržiava. Najnovšia štúdia však poukazuje na fakt, že sú to práve vegani a vegetariáni, ktorí skutočne zachraňujú našu planétu každý jeden deň a na pár dní do roka by sme si aj my ostatní mali od nich požičať kuchársku knihu.

Ako sme už mnohokrát boli v minulosti upozornení, obrovská konzumácia mäsa má značný dopad na životné prostredie a globálne na planétu Zem ako takú. Treba si však uvedomiť, že každá, hoci aj malá zmena môže pomôcť a zachrániť. Najnovšia štúdia dokazuje, že pokiaľ každý z nás zníži svoju konzumáciu mäsa za rok aspoň o pár percent, výrazne to pomôže zachrániť našu planétu a životné prostredie ako také.

ČLÁNOK POKRAČUJE POD REKLAMOU
zdroj: Pixabay

Ako uviedol portál The Guardian, najnovšia štúdia preukázala, že najväčší dopad na našu planétu má konzumácia hovädzieho a bravčového mäsa. Nadmerná konzumácia týchto dvoch živočíšnych druhov má za následok globálne otepľovanie, znečisťovanie ovzdušia, pôdy a taktiež aj zásobární vody.

Začiatkom tohto roka bolo hlásené, že svet sa nachádza v obrovskom ohrození a pokiaľ sa niečo nezmení, môže nastať kolaps, vďaka ktorému až 2/3 sveta môžu jednoducho zaniknúť.

Komentáre

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here