Vegetariánske hamburgery či steaky z tofu by mali zmeniť názov tak, aby nepripomínali nijakým spôsobom jedlá z mäsa. Jeden z nových návrhov hovorí o zmene vegetariánskeho burgru (zloženého z tofu alebo húb) na vegetariánsky kotúč, pričom návrh sa má týkať aj iných vegetariánskych jedál.

Zdroj: instagram.com

Už v roku 2017 Európsky súdny dvor rozhodol, že výrobky na báze rastlín, ako je sója a tofu, by sa nemali dávať do tej istej skupiny ako napríklad mlieko či maslo. V rozhodnutí stálo, že pojmy mlieko a mliečne výrobky sa majú používať iba pri uvádzaní živočíšnych výrobkov.

ČLÁNOK POKRAČUJE POD REKLAMOU

O zmene názvov vegetariánskych jedál bude hlasovať Európsky parlament po májových voľbách. Teda rozhodovať budú už novozvolení poslanci. V prípade, že by došlo k schváleniu tejto regulácie, vojde do platnosti v priebehu nasledujúcich rokov.

Zdroj: instagram.com

Proti návrhu sa ohradila aj nezisková organizácia pre ochranu životného prostredia Greenpeace. Zmena by mohla poškodiť podľa nich celý vegetariánsky priemysel. „Je to jasný náznak toho, že sa obávajú, že ich trh bude narušený.”, povedala europoslankyňa Molly Scott Cato.

Komentáre