Americkí vedci prišli s novou formou stravovania, ktorá by mala pomôcť miliónom ľudí po celom svete. Nazvali ju Planetary Health Diety a ich hlavným posolstvom je to, že vďaka tejto forme stravy môžu pomôcť miliónom hladujúcich ľudí vo svete, znížiť mieru obezity a zabrániť zničeniu nášho životného prostredia.

https://www.instagram.com/p/BumKi5snUkc/

Čo presne však zahŕňa tento hrdinský plán, ktorý vznikol, aby zachránil svet? Podľa správy OSN sa očakáva, že svetová populácia dosiahne do roku 2050 9,8 miliárd a svetoví lídri zúfalo hľadajú odpovede na to, ako bude možné živiť stále rastúcu populáciu. Celosvetová strava je zodpovedná za tretinu svetových emisií skleníkových plynov a v niektorých krajinách vyústila do extrémov v podobe obezity alebo hladomorov v iných krajinách. Planetary Health Diety sa snaží tieto problémy odstrániť tým, že poskytne lacnejšiu, zdravšiu a ekologickejšiu stravu každému, kto sa pre ňu rozhodne.

ČLÁNOK POKRAČUJE POD REKLAMOU

Snahou je znížiť celosvetovú spotrebu mäsa a cukru o polovicu a zároveň množstvo zeleniny, ovocia, strukovín a orechov zdvojnásobiť. Nový režim, ktorý bude prevažne založený na rastlinách, zahŕňa v priemere 2 500 kalórií denne. V praxi by to malo znamenať aj to, že za jeden deň môže človek skonzumovať len 7 gramov mäsa či vypiť maximálne pohár mlieka.

Komentáre