Aktuálna cena Huawei P30 Pro 6GB/128GB Dual SIM v slovenských e-shopoch: € - € (Zdroj: Heureka.sk, )

Chceli by ste zo svojho stravovania vylúčiť mäso, no neviete mu odolať? Trend vegánstva a vegetariánstva láka mnoho ľudí, nie každý sa mu však dokáže oddať naplno a byť poctivým vegetariánom či vegánom. A to obzvlášť vtedy, ak človek celý svoj doterajší život zvykol konzumovať mäso. Pomocnú ruku v tomto prípade ponúka profesor experimentálnej psychológie, ktorý vymyslel revolučné náplasti, vďaka ktorým by ste mali oveľa ľahšie zvládnuť prechod na vegánsku či vegetariánsku stravu.

Zdroj: dailymail.co.uk

Niektorí ich prirovnávajú k náplastiam, ktoré vás majú odnaučiť od fajčenia, no je tu značný rozdiel. Tieto nové sú napustené vôňou slaniny, ktorá sa z nich uvoľní, keď po nich pošúchame rukou, prípadne do nich škriabneme. Je určená pre ľudí, ktorí sa chcú stať vegánmi alebo vegetariánmi, no ťažšie sa im odvyká od mäsa – takto ho môžu aspoň cítiť.

Zdroj: dailymail.co.uk
Zaujímavý produkt je výmyslom profesora Charlesa Spencera z Oxfordu, ktorý sa okrem iného zaujíma aj o zmyslové vnímanie. Tvrdí, že chuť a čuch sú vzájomne prepojené, a tak je presvedčený, že ak budeme slaninu cítiť, dokážeme náš mozog oklamať tak, aby si myslel, že ju reálne jeme. Suma sumárum, vôňa slaniny oklame ľudský mozog a pomôže človeku v prechode na nové stravovacie návyky. Respektíve, mala by. Slaninové náplasti sa momentálne testujú na vzorke britských dobrovoľníkov. Spoločnosť, ktorá s testovaním začala, dala produktu dočasne názov Meat-Patch a už čoskoro by ho rada videla na trhu.

Komentáre