Predstavte si, že sa idete s kamarátmi najesť, chcete sa porozprávať a uvoľniť sa pri obede či večeri. Objednáte si dobré víno a k tomu chutné mäso. Podmienkou však bude, aby ste si zviera, ktoré sa má na vašom tanieri objaviť, vlastnoručne zabili priamo v priestoroch reštaurácie. Zvládli by ste to?

ČLÁNOK POKRAČUJE POD REKLAMOU

Mnohí by to pravdepodobne z ľútosti nedokázali urobiť. Kontroverzným scenárom sa ochra­nár­ska or­ga­ni­zá­cia Last Chance for Ani­mals pôsobiaca v Amerike snaží upútať pozornosť na utrpenie zvierat, ktoré sú chované iba preto, aby ich ľudia mohli zabiť a zjesť. Video režiséra Dus­tina Browna, ktoré bolo tento rok ocenené na Ani­mal Film Fes­ti­vale prináša pohľad na to, ako rýchlo človek dokáže zmeniť názor na mäso vo chvíli, keď je nútený vlastnými rukami zabiť zviera a nie iba nadiktovať čašníkovi objednávku na steak či rebierka a zbaviť sa tým akejkoľvek zodpovednosti za život daného zvieraťa – veď on ho predsa nezabil, iba si objednal steak…

Toto pozoruhodné video vzniklo s cieľom prinútiť ľudí zamyslieť sa nad tým, odkiaľ pochádza mäso, ktoré jedia a aká je jeho cesta na tanier. A čo vy? Dokázali by ste zabiť svoj obed, alebo by ste precitli, rovnako ako muž vo videu?

Komentáre