Vlna kritiky, ktorá sa znáša na fast foody, akými sú McDonald alebo KFC kvôli predaju mäsa donútila kompetentných konať a prispôsobiť sa dobe. V časoch, kedy si ľudia vyberajú rôzne smery, ktorým podriadia svoje stravovanie a stávajú sa (predovšetkým) vegánmi a vegetariánmi, by mohli fast foody začať neplánovane upadať, a to predsa nechce nikto. Siete fast foodov vedia, že zákazníkom a dobe, ktorú žijeme, sa treba prispôsobiť.

Zdroj: livekindly.com

Spoločnosť KFC sa preto spojila so značkou vegánskeho mäsa Beyond Meat s cieľom vytvoriť nové vyprážané kurča na rastlinnej báze. Novinka sa testuje v jednej z prevádzok v Atlante. Vedenie KFC sa vyjadrilo, že vegánska verzia chutí tak skvele, že ani nespoznáte, že nejete pravé kuracie mäso, ale jeho alternatívu. Rastlinné kuracie mäso bude od dnešného dňa dostupné v reštaurácii Cobb Parkway v Atlante, a to vo forme nugetiek a vykostených krídel. KFC očakáva, že zákazníci budú užasnutí zo skvelej chuti nového jedla, a zároveň dúfajú, že do svojich prevádzok týmto krokom prilákajú aj vegánov a vegetariánov.

Spoločnosť Beyond Meat pridala kuracie mäso k svojmu sortimentu rastlinných produktov, do ktorého patria aj náhrady hamburgerov, mletého ​​hovädzieho mäsa a alternatívy klobás. KFC sa stane prvou celoštátnou reštauráciou s rýchlym občerstvením, ktorá otestuje kurča Beyond Meat vyrobené z rastlinnej hmoty. 

Komentáre