Aktuálna cena Huawei P30 Pro 6GB/128GB Dual SIM v slovenských e-shopoch: € - € (Zdroj: Heureka.sk, )

Nedávno sme vás informovali o prípade, kedy rodičia kŕmili takmer 2-ročné dievčatko výlučne vegánskou stravou, v dôsledku čoho skončilo podvýživené v rukách sociálnych pracovníkov. Dnes vám prinášame príbeh 30-ročnej Glorie Zasso z Mníchova, ktorá pre zmenu svojmu 2-ročnému synovi zeleninu nedáva vôbec. Kŕmi ho surovým mäsom a jej dôvody na to sú naozaj kuriózne.

Zdroj: dailymail.co.uk

Gloria vyrastala ako dieťa, ktorému sa na tanieri striedali všetky dostupné typy jedla – zelenina, ovocie, cestoviny, pečivo, mäso… Keď mala 12 rokov, rozhodla sa pre vegetariánstvo a o pár rokov neskôr sa stala vegánkou. V roku 2017 sa u nej z ničoho nič vyvinula reuma, ktorá jej spôsobovala nepríjemné bolesti a stuhnutosť kĺbov rúk aj nôh. V tom čase bol jej syn Isaac ešte len novorodenec, a tak bola odkázaná na pomoc svojho manžela Thomasa. Lekári jej ponúkli lieky, ktoré by jej uľavili od ťažkostí, no Gloria to odmietla s odhodlaním liečiť sa prirodzenou cestou bez chémie v podobe tabletiek a injekcií.

Zdroj: dailymail.co.uk

Po krátkom prieskume sa rozhodla radikálne zmeniť stravovacie návyky – zistila totiž, že za jej reumou môže stáť nedostatok živín, ktoré človek bežne získava zo živočíšnych produktov. Napriek počiatočnému odporu k mäsu sa prekonala a začala jesť vajíčka, mäso, mlieko a varievať vývary, čo jej zdravotný stav zlepšilo. Postupne začala jedávať aj surové mäso a raz natrafila na informáciu, že ho môžu jesť aj deti. 

Zdroj: dailymail.co.uk

Odvtedy odmieta lieky na lekársky predpis – nepotrebuje ich, verí tomu, že je to práve mäso, ktoré ju uzdravilo. Na raňajky tak spolu s manželom a synom jedávajú surové mäso – kúsok steaku alebo drobov, a na večeru sa podáva väčšinou pomaly varené mäso, napríklad jahňacie. Gloria nemá problém svojmu 2-ročnému synovi naložiť na tanier surové vnútornosti (pečienku, mozoček, srdce), krvavé kúsky mäsa alebo dreň z kostí, no zeleninu mu nedáva. Občas však privolí na trošku ovocia.

Zdroj: dailymail.co.uk

„Samozrejme, dostávam veľa kritiky od ľudí zo svojho okolia a od ľudí zo sociálnych sietí, najmä pokiaľ ide o Isaaca. Hovoria mi, že je nezodpovedné nedávať mu zeleninu, no zatiaľ je zdravý a aktívny, a musíte počúvať tiež to, čo vám hovorí vaše telo,“ hovorí o tomto štýle stravovania Gloria. Reumatológovia však varujú, že pre ňu ako reumatičku, a rovnako aj pre jej 2-ročné batoľa, táto strava rozhodne nie je vhodná, a aj keď teraz zdravotné problémy nemá, nemala by mäso považovať za náhradu liekov, a čo najskôr stravovacie návyky seba aj svojej rodiny prehodnotiť. 

Komentáre