Pri výbere povinného zmluvného poistenia (PZP) sa môže správanie vodiča stať kľúčovým faktorom ovplyvňujúcim jeho konečnú cenu. Bez ohľadu na to, či ste novým vodičom alebo skúseným šoférom, niektoré vaše kroky môžu byť dôvodom nie práve ideálnej ceny.

Ktoré faktory vám pomôžu vybrať najlacnejšie PZP?

Rôzne typy a modely vozidiel majú rôzne rizikové profily. Športové autá alebo vozidlá s vyšším výkonom môžu mať vyššie ceny PZP. Váš vodičský záznam a minulosť nehôd môžu mať výrazný vplyv na cenu poistenia. Žiadna alebo minimálna nehodovosť, či zodpovedné správanie sa za volantom vám môžu dopomôcť k výhodnému najlacnejšiemu PZP.

ČLÁNOK POKRAČUJE POD REKLAMOU

Aj vek vie niekedy zavážiť. Mladí vodiči sú často klasifikovaní ako vyššie riziko. Skúsení vodiči so stabilným vodičským záznamom môžu mať nižšie ceny poistenia.

Zdroj obrázka:Minerva Studio/Shutterstock.com

Miesto vášho bydliska, kde väčšinu času používate svoje motorové vozidlo, môže ovplyvniť cenu PZP. Niektoré oblasti môžu byť považované za vyššie rizikové.

Aké správanie môže cenu PZP zvýšiť alebo naopak znížiť?

V podstate sme si veľa vecí už spomenuli. Jedným z najdôležitejších faktorov ovplyvňujúcich cenu PZP tvorí čistý vodičský záznam bez nehôd a porušení pravidiel premávky. Vodiči s bezchybným záznamom teda môžu počítať aj s výhodnejšími sadzbami aktuálneho PZP.

Nejde však len o vaše správanie, ale aj samotné vozidlo a inštalácia bezpečnostných funkcií v ňom, ako sú alarm, sledovacie zariadenie alebo brzdný asistent, ktoré môžu znamenať nižšie náklady na poistenie. Všetko si dobre preverte a uľahčite hľadanie výhodnejšej ceny s online porovnávačom od MojePZP SK. Ušetríte si tak nielen peniaze, ale aj čas a môžete bez obáva využívať svoje motorové vozidlo na všetky dôležité účely.

Komentáre