Egypt, krajina s bohatou históriou a kultúrou, láka cestovateľov na svoje fascinujúce pamiatky, nádherné pláže a pohostinnosť obyvateľov takmer po celý rok. Táto slnkom zaliata krajina sa postará o vaše odreagovanie v nádhernom prostredí. Okoreniť pár dní v exotike si však môžete aj zaujímavými oblasťami a zákutiami.

Egypt je domovom niektorých najslávnejších historických pamiatok sveta, vrátane pyramíd v Gíze, chrámu v Luxore a údolia kráľov. Pre milovníkov histórie je to teda jedinečná príležitosť na preskúmanie starovekých záznamov.

ČLÁNOK POKRAČUJE POD REKLAMOU

Nájdete tu aj pestrú paletu kultúr, od tradičnej egyptsko-arabskej, po moderné a mestské vibrácie v Káhire. Na dlhom pobreží Stredozemného a Červeného mora si môžete nájsť obľúbenú pláž a hotel, v ktorom si od bežných starostí dokonale oddýchnete.

Ktoré oblasti Egypta stoja za návštevu?

Hlavné mesto slávneho Egypta, Káhira, je nabité energiou, pamiatkami a tradičným bazárom Khan El Khalili. Nevynechajte návštevu Egyptského múzea, kde môžete vidieť slávnu kráľovnú Nefertiti a poklady faraóna Tutanchamona.

Zdroj obrázka:Kanuman/Shutterstock.com

Luxor, považovaný za „svetové múzeum pod holým nebom,“ ponúka pôsobivé chrámy a nádherné aleje sfing. Asuán je zasa domovom Núbijskej kultúry, krásneho Násirovho jazera a Agilkia ostrova s chrámom Philae. Pobrežné mesto Alexandria je známe svojím historickým Alexandrijským múzeom a Katakombami z Kom el-Shoqafa.

Čo zaujímavé na váš čaká v Hurghade?

Hurghada, významné pobrežné letovisko na brehu Červeného mora, je rajom pre milovníkov slnka, mora a vodných aktivít.

Farba a biodiverzita podmorskej fauny a flóry v Hurghade je pôsobivá. Ríše korálov a farebné ryby vytvárajú nezabudnuteľné podmorské scenérie.

Od windsurfingu po kajak, dovolenka v Hurghade je ideálnym miestom pre viaceré vodné športy. Môžete sa tiež vydať na výlety na lodi s transparentným dnom a sledovať delfíny.

Krajina disponuje aj širokým spektrom luxusných rezortov s komplexnými zázemím a súkromnými plážami, kde môžete relaxovať a užívať si pohodlie. Mesto vám tiež ponúka rôzne možnosti nočného života, od tradičných kaviarní a reštaurácií až po moderné kluby a bary.

Pokiaľ teda plánujete dovolenku v Egypte, výber oblastí pre svoj cestovný itinerár môže spraviť váš pobyt ešte nezabudnuteľnejším. Dobre si všetko zvážte, naplánujte jednotlivé trasy a nezabudnite na kompletnú cestovateľskú výbavu.

Komentáre

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here