Krvavé Šenky – dedinka, ktorej obyvateľov by ste zrátali na jednej ruke, plná opustených budov. O tejto dedine tiež koluje zopár legiend, z ktorých behá mráz po chrbte. Dedinka sa nachádza niekoľko kilometrov od Nitry a je súčasťou Lehoty. Tamojšie temné príbehy siahajú až do 19. storočia.  

idnes.cz

Záhadná jazda taxíkom

ČLÁNOK POKRAČUJE POD REKLAMOU

Medzi taxikármi koluje záhadná historka, ktorú síce potvrdiť nemôžeme, no mrazí z nej. Istý taxikár raz zastavil žene premočenej do nitky a chcel ju zviesť. Žena si sadla na zadné sedadlo a celý čas nepovedala ani slovo. Keď sa na ňu potom otočil, nikto tam nebol. Ostal len zapnutý pás a mokré miesto tam, kde údajne žena sedela.  

idnes.cz

Bez signálu?!

Ďalšou zaujímavosťou je, že v Krvavých Šenkoch sa nedovoláte. Nie je tam totiž žiaden signál. Nebolo by to až tak zaujímavé, pretože sa bežne stáva, že v odľahlých dedinkách signál nie je, no akonáhle vyjdete pred alebo za Šenky, signál automaticky naskočí. 

idnes.cz

Krvavé histórie

Podľa známej legendy sa tu mala naozaj udiať krvavá dráma, podľa ktorej vznikol aj názov tejto dediny. Veľkomožný pán z Dobrej vody cestoval so svojimi mužmi do Nitry. Keďže sa po ceste zdržali, rozhodli sa prenocovať v neďalekom šenku (dnešná krčma). Jeho muži sa zložili na seno, pánovi ponúkli víno a izbu.

Víno malo byť otrávené, na čo ho upozornila jedna zo slúžok. V noci sa pána pokúsili zabiť zbojníci, no jeho muži ho zachránili. V pivnici následne objavili tri mŕtve dievčatá, ktoré podľa legendy posúvali čachtickej pani. História s Bátoričkou sa objavuje takmer v každom článku, ktorý o Krvavých Šenkoch vznikol. Zaujímavosťou však je, že Alžbeta Bátoriová v tom čase už viac ako dve storočia nežila. Zomrela v roku 1614.

nitra.dnes24.sk

V Krvavých Šenkoch neostal žiť už takmer nikto, dokonca aj pôda je tam iná. Kvôli všetkým týmto legendám sa stali podkladom pre rôzne detektívky. Sám pán bývalí starosta by o tom vedel rozprávať, pretože tieto príbehy a legendy zbiera. Priznáva, že sú prifarbené, ale vraj sú založené na realite. Súčasný pán starosta na príbehy neverí, no v noci do ulíc radšej nevychádza. 

Komentáre

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here