Aktuálna cena Huawei P30 Pro 6GB/128GB Dual SIM v slovenských e-shopoch: € - € (Zdroj: Heureka.sk, )

Nie nadarmo polícia každé leto, rok čo rok, upozorňuje ľudí, aby nenechávali deti a zvieratá v rozhorúčených autách, pretože im to môže spôsobiť omdletie, poškodenie mozgu alebo smrť. Tak, ako nemôžeme pochopiť, ako sa dá dieťa zabudnúť v aute, nedokážeme pochopiť ani to, ak v ňom niekto úmyselne nechá domáceho miláčika. Muž z Colorada úplne bez výčitiek nechal svojho psa Pedra v aute aj napriek tomu, že teploty vonku sa vyšplhali na 32 °C Následky jeho nezodpovednosti sú fatálne!

Zdroj: metro.co.uk

Psa v aute našiel policajný dôstojník Dave Kornowski. Keď si všimol, že v zaparkovanom aute je zviera, neváhal a okamžite rozbil okno, aby sa k nemu mohol dostať. Pes bol dezorientovaný, dehydrovaný, v kŕčoch a lapal po dychu. Okamžite ho vzal na veterinárnu kliniku, aby sa ho ujali odborníci. Veterinár povedal, že v dôsledku vysokej teploty, ktorej bol pes vystavený, uňho došlo k neurologickým problémom a čiastočnej poruche mozgu. Dôstojník Kornowski pre médiá povedal, že keď psa našiel, nevládal štekať, lapal po dychu a jeho ústa boli tak suché, že ich nemohol ovládať.

Zdroj: metro.co.uk

Zhrozený policajt dodal, že teplo spôsobilo psovi aj pľuzgiere a v popoludňajších hodinách sa teplota ešte viac zdvihla – keby na mieste nebol, pes by bol v aute bez pochýb zahynul. Najsmutnejší na celej udalosti je však postoj majiteľa. Toho najviac vytočilo, že mu hliadkujúci policajt rozbil okno na aute a namiesto vďaky za záchranu Pedra naňho začal kričať, že mu poškodil majetok. Potom naštartoval a z miesta odišiel, no polícia ho však prenasledovala a zatkla. Nie je však známe, či páchateľ za tento čin bude alebo nebude odsúdený. 

Komentáre