19-ročnej študentke Gemme Holdway žijúcej na farme v londýnskom
Somersete sa podarilo nájsť niečo pozoruhodné. Spoločne s otcom objavila na rodinnej farme 5 malých, iba niekoľkodňových mláďat líšky. Obávali sa, že ak sa po ne matka nevráti, môžu zomrieť alebo ich uloví nejaký väčší predátor. Zo strachu o päť nových životov sa Gemma rozhodla postarať sa o ne a neskôr ich vypustiť späť do prírody.

Líšky pár dní zostali na farme v krabici vystlanej slamou a Gemma čakala, či sa po ne matka vráti, no nestalo sa tak. Rodina sa preto rozhodla, že mláďatá čoskoro vezme na veterinárnu kliniku, kde sa o ne postarajú a keď to bude vhodné, vypustia ich do voľnej prírody. Približne na piaty deň však jedno z mláďat otvorilo oči a naviazalo sa na Gemmu. „Nikto z nás si to vtedy neuvedomil, stalo sa to tak rýchlo, ale akonáhle otvoria oči, kohokoľvek vidia ako prvého, považujú ho za svoju matku, „ hovorí študentka o zvláštnom pute s líškou.

ČLÁNOK POKRAČUJE POD REKLAMOU

Zvieratká teda okamžite putovali na veterinárnu kliniku, kde sa o ne personál staral a neskôr tri z nich vypustil do prírody. Z ostatných dvoch je jedna domestikovaná a druhá adoptovaná Gemminou rodinou. Keďže líška sa na ňu naviazala a zvykla si na ňu, rodina sa rozhodla adoptovať ju a chovať ju doma spoločne so svojimi psami. „Máme hektáre pôdy, po ktorej môže Vixey voľne behať, takže má veľmi pekný a voľný život. Každý deň skúma okolie, no vždy sa vráti späť,“ rozpráva o novom členovi rodiny študentka.

Rozkošná líška Vixey sa každý deň po raňajkách vydáva na preskúmanie terénu v okolí, vždy sa však vráti domov pred zotmením a rada trávi čas s členmi rodiny a so psíkmi na farme. „Vždy sa vracia domov pred zotmením. Je veľmi inteligentná, čistotná a pamätá si, kde býva. Vždy sa vráti na noc, spáva buď na mojej posteli, alebo pod pohovkou, opisuje svoj život s líškou Gemma.

Komentáre

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here