Aktuálna cena Huawei P30 Pro 6GB/128GB Dual SIM v slovenských e-shopoch: € - € (Zdroj: Heureka.sk, )

Zaid Garcia z Galvestonu v Texase trpí obrovskými zdravotnými problémami už od dvoch rokov. Ako batoľa sa totiž stal obeťou veľkého požiaru, ktorý vznikol zo sviečky. Od nej sa zapálila prikrývka, pod ktorou chlapček spal, a zaživa utrpel popáleniny až na 80% tela. Lekári v tom čase predpokladali, že dvojročné dieťa nemá možnosť prežiť rozsiahle popáleniny štvrtého stupňa a dávali mu len veľmi malé šance. Po sériách dlhých operácií a amputáciách sa však chlapec dostal až do tínedžerského veku a dnes má 16 rokov.

Zdroj: dailymail.co.uk

„Zdieľam svoj príbeh, aby som ľudí inšpiroval a ukázal im, že zázraky existujú. Mojou nádejou je, že v budúcnosti opäť uvidím. Od nehody som slepý. Ak podstúpim túto operáciu, prvýkrát od mojich dvoch rokov by som mohol vidieť svet. Bolo by krásne vidieť moju rodinu po 14 rokoch. Myslím, že to bude fajn. Prvé, čo chcem vidieť, je moja najlepšia kamarátka zo školy, Julia. Chcel by som vidieť jej krásu.

Zdroj: dailymail.co.uk

Hoci mu museli amputovať obe ruky a 5 prstov na nohách, a hoci jeho oči boli tak veľmi poškodené plameňmi, že lekári sa rozhodli prekryť ich kožou, aby sa mohli zregenerovať, chlapec žije a dúfa, že sa mu raz podarí uvidieť jeho rodinu a kamarátov.  Rozhodol sa teda využiť verejnú internetovú zbierku, vďaka ktorej mu ľudia môžu pomôcť prinavrátiť zrak – rád by si za vyzbierané financie zaplatil operáciu očí a rekonštrukciu očných viečok. Pôvodná cieľová suma zbierky bola stanovená na 50 000 libier, príspevky však už po pár dňoch dosiahli prenádhernú výšku a cieľ bol niekoľkonásobne prevýšený – doteraz sa vyzbieralo 300 000 libier a peniaze stále pribúdajú.

metro.co.uk

Zaid priznáva, že ľudia sa ho boja kvôli tomu, ako vyzerá a netají sa ani tým, že v minulosti chcel spáchať samovraždu. Veľkú pomoc a oporu mu vtedy poskytli rodičia. Zain tvrdí, že ľudí odrádza jeho vzhľad, no keď sa s ním pustia do reči, rýchlo si ho obľúbia. Je veľmi vzdelaný a má dobrý prehľad. „Rád spievam a niekedy píšem piesne alebo básne. Milujem umenie a hrám sa s ceruzkami. Mám iné záujmy a dúfam, že to ľudia uvidia, keď sa so mnou stretnú. Lekári povedali, že umriem. Neexistovala pre mňa žiadna nádej. Predpovedali, že nebudem môcť hovoriť, ale som zázrakom. Môžem im poďakovať v deviatich jazykoch,“ hovorí mladý muž, ktorého rodičia veľmi podporujú v štúdiu. Aj vďaka ich pomoci sa dohovorí napríklad jazykmi, akými sú fínčina, švédčina, dánčina alebo čínština. V budúcnosti by chcel byť tlmočníkom alebo motivačným rečníkom.

Komentáre