Aktuálna cena Huawei P30 Pro 6GB/128GB Dual SIM v slovenských e-shopoch: € - € (Zdroj: Heureka.sk, )

Pokaľ sa chceme udržiavať v dobrej kondícii a budovať si pevné zdravie i svaly, mali by sme dobre zvážiť, aký typ cvičenia a na akých strojoch chceme do svojho tréningového plánu zaradiť. Ak chcete do svojho tréningu začleniť naozaj efektívne cvičenie, počas ktorého budete zapájať najviac svalov, ktoré bude zároveň šetrné ku kĺbom a bude vás baviť, potom by ste mali pravidelne cvičiť na TOMTO stroji!

Zdroj: pixabay.com

Podľa viacerých trénerov a športovcov je najviac komplexným a efektívnym strojom na cvičenie práve veslársky trenažér! Srdcia športových nadšencov si získava predovšetkým tým, že počas cvičenia človek zapája najviac svalových skupín – a to až 90% svalov tela. Zabrať naraz dostanú napríklad bicepsy, ramená, chrbát, brucho, zadok a stehná.

Na rozdiel od bežiaceho pásu alebo eliptického trenažéra je veslovanie šetrnejšie ku kĺbom a cvičenie na ňom sa odporúča tiež ľuďom, ktorí majú problémy s chrbticou. Cvičenie na veslárskom trenažéri je vhodné naozaj pre každého – pre vrcholových športovcov i pre začiatočníkov. Na začiatok je, samozrejme, nevyhnutné poznať správnu techniku cvičenia a dýchania. Poctivé a pravidelné veslovanie prináša vcelku rýchle výsledky – a sami na sebe uvidíte, že sa zlepší nielen pevnosť vašich svalov, ale i držanie tela.

Komentáre