Aktuálna cena Huawei P30 Pro 6GB/128GB Dual SIM v slovenských e-shopoch: € - € (Zdroj: Heureka.sk, )

Je dokázané, že účinky alkoholu na organizmus môžu byť pri jeho nadmernom požívaní fatálne. Na druhej strane zas môžu byť účinky alkoholu alebo teda alkoholových nápojov aj pozitívne. Tento fakt dokazuje aj najnovšia štúdia, ktorú vytvorili vedci z Maastrichtskej Univerzity in Holandsku. 

Nová štúdia dokazuje, že muži, ktorí vypili každý deň jedno veľké pivo, majú až o 81% väčšiu pravdepodobnosť dožiť sa vyššieho veku ako 90 rokov. Pivo pôsobí podobne aj na ženské pohlavie, u žien je to však len 33% pravdepodobnosť.

zdroj: Pexels

Tím vedcov na čele s Prof. Dr. Piet van den Brandtom skúmal 5500 ľudí, z ktorých väčšina sa narodila zhruba v období Prvej svetovej vojny. Pre portál The Sun sa profesor Brandt na adresu štúdie vyjadril: „Naša analýza preukázala výrazne pozitívny vzťah medzi malým množstvom alkoholu a dĺžkou života mužov a žien.“

Profesor ďalej v závere svojej práce uvádza, že konzumácia alkoholu v malom množstve má na srdce človeka pozitívne účinky, ďalej však opäť zdôrazňuje, že sa jedná o konzumáciu alkoholu v malom množstve ako napríklad 1 pivo denne, pretože pri alkohole platí aj tak stále pravidlo, že jeho konzumácia vo veľkom množstve je pre telo toxická.

 

 

Komentáre