Aktuálna cena Huawei P30 Pro 6GB/128GB Dual SIM v slovenských e-shopoch: € - € (Zdroj: Heureka.sk, )

Dobré správy od našich susedov. Najvyššia rada Ukrajiny prijala tento týždeň zákon, ktorý dovoľuje chemicky kastrovať pedofilov za sexuálne činy páchané na maloletých deťoch. Chemická kastrácia neobnáša chirurgický zákrok – je vykonávaná injekčne. Podaná látka dokáže na určité obdobie otupiť libido a znížiť sexuálnu aktivitu, a momentálne je tento spôsob povolený vo viacerých krajinách sveta, akými sú napríklad Nemecko, USA, Švédsko, Francúzsko, Veľká Británia, Izrael alebo Kazachstan. V Rusku sa vykonáva len so súhlasom trestaného, a to už od roku 2012.

ZDROJ: pixabay.com

Zákon hovorí o povinnom kastrovaní odsúdených pedofilov, no aj v tomto prípade existujú výnimky. Tie sa vzťahujú na osoby mladšie ako 18 rokov a staršie ako 65 rokov – tí nemôžu byť takto kastrovaní povinne. Okrem tohto spôsobu sa ukrajinský parlament zhodol na tom, že zákon, ktorý túto problematiku ošetruje, bude stanovovať tiež trest odňatia slobody vo výške 5 rokov za obscénne správanie v prítomnosti dieťaťa a trest odňatia slobody na 15 rokov za sexuálne zneužitie dieťaťa.

Zdroj: pixabay.com

Za tento návrh hlasovalo počas štvrtkovej schôdze parlamentu celkovo 247 poslancov. Zákon by mal komplexne zlepšiť právne predpisy v oblasti boja proti sexuálnemu zneužívaniu detí a zároveň sprísňuje tresty pre pedofilov. Nový zákon nadobudne platnosť nasledujúci deň po jeho oficiálnom uverejnení.

Komentáre