Francúzi sú vraj (občas) trochu zvláštni. V tomto prípade sa toto tvrdenie rozhodne potvrdilo! 65-ročný Francúz menom Christian Poincheval sa totiž rozhodol vytvoriť tabletku, ktorá dokáže urobiť ľudské vetry voňavými. Na prvé počutie sa to možno zdá byť nechutné, no podľa Christiana nastanú v živote momenty, v ktorých tento medikament dokáže človeku zachrániť nielen reputáciu, ale aj nepríjemné pocity a predísť trapasom. A ako k takému nápadu vlastne prišiel?

Zdroj: pilulepet.com

Celé to začalo pri rodinnej večeri v reštaurácii. Popri večeri zacítil, že má tráviace ťažkosti, ktoré akosi podcenil a tak sa stalo, že väčšina hostí bola pre nepríjemný zápach šíriaci sa popri stole nútená odísť preč. To Christiana zahanbilo, no rozhodol sa nemlčať, ale pomôcť aj ostatným ľuďom. A to tak, že začal pracovať na lieku, ktorý by v podobnej situácii trapasu zabránil – jeho hlavnou zložkou je čierne uhlie, ku ktorému primiešal tiež prírodné ingrediencie a byliny, ktoré sa pridávajú napríklad do rôznych druhov šampónov.

ČLÁNOK POKRAČUJE POD REKLAMOU
Zdroj: pilulepet.com

Zdroj: pilulepet.comVznikli tabletky, ktoré po užití (odporúčané dávkovanie je 6 tabliet po každom jedle) dokážu dodať vašim telesným plynom vôňu ruží, čokolády alebo zázvoru. Jedno balenie čiernych kapsúl sa predáva po 19,90€ a výroba tohto zázraku prebieha vo francúzskych laboratóriách. Okrem toho tiež existuje aj variant pre psy, a obe alternatívy sa dajú objednať výlučne cez Christianovu stránku. 

Zdroj: pilulepet.com

Redaktorka portálu buzzfeed.com tieto tabletky otestovala. Zistila, že zo začiatku ju sprevádzali nepríjemné bolesti brucha, no po ďalšie dni si výrobok pochvaľovala. Vôňa ruží alebo, ako to povedala ona, vôňa podobná čistiacemu prostriedku, však podľa nej nie je pre telo zdravá. Tabletky na báze čierneho uhlia by človek nemal užívať dlhšie ako 10 dní vkuse a okrem iného zastáva názor, že tráviaci systém je jedným z varovných prstov nášho tela, ktorý nás má upozorniť na to, že niečo ne je v poriadku, a preto by sme tieto varovania nemali len tak maskovať čiernym uhlím a vôňou ruží, ale venovať im dostatočnú pozornosť, pretože môžu signalizovať nejaké ochorenie. 

Komentáre

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here