Aktuálna cena Huawei P30 Pro 6GB/128GB Dual SIM v slovenských e-shopoch: € - € (Zdroj: Heureka.sk, )

Správa, ktorá mnohých potešila! Obľúbená spoločnosť IKEA koncom tohto roka oznámila definitívny koniec predaja jednorazových plastových výrobkov. Ak ste si mysleli, že sa tak reálne stane až o niekoľko mesiacov, možno zostanete zaskočení. Ikea v oficiálnom stanovisku informovala spotrebiteľov, že jednorazové plastové výrobky sťahuje z predaja už 1.1.2020. Za týmto rozhodnutím je predovšetkým idea Ikey pozitívne vplývať na ľudí a Zem.

Zdroj: pixabay.com

Od nového roka tak na Slovensku, v Česku a Maďarsku nezoženiete produkty, akými sú napríklad plastové vrecia na odpad, vrecká do mrazničky a na ľad, slamky, miešadlá, plastové príbory, taniere a poháre. Reťazec chce týmto krokom zároveň vyzvať spotrebiteľov, ktorí majú záujem o kúpu plastových výrobkov, aby kupovali tie vyrobené udržateľným spôsobom, a aby používali také, ktoré sa dajú použiť opakovane. Zo sortimentu Ikea to spĺňajú napríklad výrobky z recyklovaných PET fliaš, no čoskoro sa ich ponuka ešte rozšíri.

Zdroj: pixabay.com

Spoločnosť má aj jeden veľmi odvážny plán do budúcnosti – do roku 2030 chce začať všetky svoje výrobky vyrábať len z obnoviteľných a recyklovateľných materiálov, a taktiež chce podporovať aj recykláciu a opravu svojich výrobkov. Manažér pre trvalo udržateľný rozvoj v Česku, Maďarsku a na Slovensku, Vladimir Víšek, ďalej podotkol, že všetky nové zmeny a pripravované plány sa týkajú nielen predajní, ale aj reštaurácií, bistier a kaviarní Ikea.

Komentáre